Finsko: Majitel Tesly se rozhodl, že raději vyhodí auto do vzduchu, než by platil drahou výměnu baterie (video)

Finsko: Majitel Tesly se rozhodl, že raději vyhodí auto do vzduchu, než by platil drahou výměnu baterie (video)

Elektromobily jsou propagovány jako údajně ekologické dopravní prostředky. Pomineme-li jejich cenu, kterou si jen tak každý nemůže dovolit zaplatit, pak si lze představit, co by se asi stalo, kdyby měli všichni, kdo dnes mají auto na fosilní paliva, právě elektromobil.

Především by došlo ke značnému přetížení elektrické sítě, neboť by bylo napájení milionů elektromobilů jen v Evropě nemožné. Zelená elektřina, která má nejpozději do roku 2030 hrát v celé Evropě prim, není na takovou zátěž absolutně připravena. Ale v tomto případě jsou připraveni globalisté, kteří již počítají s tím, že tato auta budou sdílená, neboť si je bude moci po krizi, do níž celý svět vstupuje, dovolit skutečně jen málokdo.

Stále častěji se navíc hovoří o poruchovosti elektromobilů a velmi drahých opravách, nemluvě o náhlých vzníceních. Jistý Fin, kterému v servisu oznámili, že jeho auto si žádá výměnu baterie, která vyjde na polovinu ceny nového vozu, se rozhodl, že auto raději vyhodí do vzduchu. Nakonec, nejspíš to byl ten nejlepší počin, k jakému mohl přistoupit. Cpát do postarší Tesly desetitisíce eur nemá význam, na youtube, kde jeho video jistě zaznamená spoustu shlédnutí, tak na autě alespoň něco vydělá…

Místo výměny problematické baterie na svém modelu Tesla S z roku 2013  Tuomas Katainen vyhodil elektromobil do vzduchu.

Tuomas Katainen žije ve finském Jyväskylä. Odmítl zaplatit za novou baterii částku 20 tisíc eur, která je zhruba poloviční než cena nového auta. Místo toho se obrátil na místní skupinu na Youtube se žádostí o pomoc, jak se auta zbavit.

Říká, že prvních 1500 kilometrů jelo auto v pořádku, ale pak se začaly objevovat chybové kódy a nakonec  muselo být auto odtaženo do servisu. Stálo tam měsíc, dokud se nedozvěděl, že se nedá dělat nic jiného, ​​než vyměnit baterii.

Tesla byla převezena do opuštěného lomu, kde za její volant posadili figurínu generálního ředitele společnosti Elona Muska, přičemž elektromobil byl opásán 30 kily dynamitu.

V bezpečné vzdálenosti pak byly výbušniny odpáleny.

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout