Na pařížském předměstí došlo k dalším bojům muslimských gangů, válčilo při nich asi 60 mladíků

Pařížská předměstí již do značné míry patří potomkům těch, kdo před mnoha lety přišli z kolonií, zejména severoafrických. Jde o oblasti, kam se policie příliš neodváží a pokud už se tam vydá, musí počítat s problémy. Boje jsou ostatně mnohdy iniciovány i proto, aby mohly na místo vylákat policisty  či hasiče, na něž poté gangy také zaútočí.

Boje mezi jednotlivými gangy jsou pak klasickými boji o území, o to, kdo ovládne drogový trh a trh se zbraněmi. I proto jsou tyto boje mezi muslimskými gangy poměrně časté nejen ve Francii, ale i v jiných zemích, kde si již gangy přebírají území – vidět je to zejména ve Švédsku, kde jsou takové boje stále běžnější.

Střelba vypukla na okraji Paříže, když se asi 60 „mladíků“ tento týden zapojilo do předem dohodnuté bitvy.

Zuřivý střet mezi soupeřícími gangy otřásl obcí Ermont v neděli večer a zanechal nejméně dva mladé muže a policistu hospitalizované s těžkými zraněními.

Úřady byly upozorněny na rvačku mezi masivní skupinou bojovníků vyzbrojených pistolí ráže 8mm, holemi, noži a baseballovými pálkami.

Hlídky dorazily na místo a podařilo se jim zatknout devět podezřelých, zatímco většina z nich utekla.

Dva mladí muži zůstali pozadu, zranění. Jeden z nich, 19letý mladík, který je policii znám, měl několik ran na noze, břiše, krku a zádech, s vážnými zraněními skončil v nemocnici Argenteuil.

Druhý – 18letý mladík, který není policii znám, byl zraněn na hlavě. Údajně byl zasažen baseballovou pálkou. Mladík byl také převezen do nemocnice. Policista byl během zásahu zraněn na ruce.

Vyšetřovatelé se domnívají, že nepřátelské frakce, které pocházely z různých měst, naplánovaly střet předem.

Stejné gangy údajně bojovaly v říjnu podobným způsobem.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout