Francie: Hasiči se opět stali terčem útoku muslimského gangu

Francie: Hasiči se opět stali terčem útoku muslimského gangu

Oblíbenou zábavou těchto gangů jsou právě útoky na policisty a hasiče, které útočníci sami přivolají na místo tím, že zapálí auta nebo třeba kontejnery s odpadem. Pak už jen čekají, kdo přijede, aby mohli zaútočit.

Francouzští hasiči byli přepadeni skupinou útočníků, když reagovali na požár automobilu minulý víkend.

Přepadení se odehrálo v neděli ráno kolem 4:45  v Marseille. Záchranáři dorazili na místo požáru automobilu, který byl založen úmyslně.

Při hašení požáru byla hasičská posádka konfrontována nejméně čtyřmi podezřelými. Během následné fyzické potyčky jeden z útočníků údajně postříkal záchranáře toxickým plynem.

Policie reagovala rychle a zatkla údajného pachatele. Během tohoto zásahu druhý jedinec strčil do policistky, která upadla a poranila si koleno. Byl zatčen a oba muži byli vzati do policejní vazby. Podle dosavadních zkušeností se však útočníci ve vězení příliš dlouho nezdrží, většinou jsou během pár dnů zpět na svobodě.

Hasiči jsou v obležení po celé Francii, přičemž jeden region v Marseille hlásí nárůst útoků o více než 200% za poslední desetiletí.

Úředníci říkají, že k takovým agresím dochází denně, což přimělo některé hasiče, aby nosili kamery na těle, aby dokumentovali případné napadení.

Útoky na hasiče po celé Francii vzrostly mezi lety 2017 a 2019 o 23 procent, přičemž francouzská média to nazvala „novým normálem“.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout