Francie: Brutální vrah 4 důchodců byl seznán trestně nezodpovědným, příbuzní obětí zažalovali stát

Francie: Brutální vrah 4 důchodců byl seznán trestně nezodpovědným, příbuzní obětí zažalovali stát

O tomto případu jste si zde mohli již před časem přečíst, jedná se  o další potvrzení faktu, že ti, kdo mají původní Evropany nahradit, jsou stále častěji beztrestní. A to dokonce i v podobných případech, jako je tento, kdy byl seznán trestně nezodpovědným dokonce čtyřnásobný vrah.

Rodiny zavražděných se ovšem nechtěly s verdiktem smířit. Navíc, příbuzní zavražděných zjistili, že všechny čtyři oběti mohly být naživu, kdyby už před jejich vraždou neselhal právě stát. Včera soud potvrdil, že k vraždám skutečně došlo jen díky předchozímu selhání státu..

Spravedlnost právě rozhodla ve prospěch rodin obětí čtyřnásobné vraždy z Vánoc 2016 v Chabeuil, Montvendre (Drôme) a Orange (Vaucluse). Příbuzní obětí žalovali stát za hrubou nedbalost v průběhu událostí, které předcházely vraždám.

Co se vlastně odehrálo předtím, než vrah vyrazil hledat náhodné oběti?

Pachatel čtyřnásobné vraždy, Fissenou Sacko, byl shledán trestně nezodpovědným, ale rodiny obětí a jejich právníci věřili, že v tomto případě nese odpovědnost stát.

Abychom porozuměli jejich argumentům, musíme se vrátit do hodin před zločiny spáchanými v noci z 25. na 26. prosince 2016.

O vánočním večeru Fissenou Sacko zaútočil na šest cestujících TGV, a to až do té míry, že musel být zpacifikován a poté musel vystoupit z vlaku ve stanici Valence kolem 21.hodiny. Byli to četníci, kdo se o něj v té době staral.

Pro rodiny obětí čtyřnásobné vraždy není pochyb: nebezpečný a agresivní násilný mladý muž měl být vzat do vazby. Až na to, že bylo rozhodnuto jinak. Fissenou Sacko byl záhy po vyvedení z vlaku propuštěn a poté převezen do nemocnice hasiči. Utekl z pohotovosti poté, co hodil židli na jiného pacienta v čekárně. Po tom všem začala jeho vražedná cesta.

Fissenou Sacko zabil během několika hodin 26. prosince 2016 čtyři lidi v Drôme a ve Vaucluse. Obětem se vloupal do jejich domovů. Pobodal Paulette Guyonovou,79 let, v jejím domě v Chabeuilu. Pak šel uprostřed noci do Montvendre, k Marii Terezii a Bernardu Philibertovi,75 let. Kolem 7:30 následujícího dne pobodal Daniela Duca (vážně zraněného) na parkovišti supermarketu v Orange. Také udeřil Renée Chevalier,65, kamenem. Na následky zranění zemřela 29. prosince.

Za žádný z těchto činů nebyl černý vrah potrestán. Jak ovšem včera soud potvrdil, za jeho vražedné běsnění může fakt, že nebyl umístěn do vazby poté, když napadl lidi ve vlaku.  Pokud by ho ihned nepustili na svobodu, všechny oběti mohly žít. Podíl státu na vraždách tak byl potvrzen…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout