Francie: Černoch zavraždil 4 důchodce, byl seznán trestně nezodpovědným a nebude potrestán

Francie: Černoch zavraždil 4 důchodce, byl seznán trestně nezodpovědným a nebude potrestán

Myslím, že podobnému verdiktu se dnes již nikdo nediví. Ve Francii jde v současné době o jakousi “klasiku”, neboť podobných rozsudků je tam jen za poslední rok několik. A není to jen Francie, stejnou cestou se vydává i většina dalších evropských zemí. Stále ještě někdo pochybuje o tom, že je evropská justice zpolitizovaná tak, aby silně nadržovala vybraným jedincům??

Autor krvavé cesty, při které zemřeli čtyři lidé ve dnech 25. a 26. prosince 2016 v Drôme a Vaucluse, byl prohlášen za trestně nezodpovědného kvůli svému psychiatrickému stavu.

Fissenou Sacko (viz titu. obr.) zabil 26. prosince 2016 během několika hodin čtyři lidi v Drôme a Vaucluse. Pobodal Paulette Guyonovou,79 let, v jejím domě v Chabeuilu. Pak šel uprostřed noci do Montvendre, kde zavraždil Marie-Thérèse a Bernarda Philibertovy, (oba 75 let). Kolem 7:30 ráno pak pobodal Daniela Duca (ten byl “jen” vážně zraněn) na parkovišti supermarketu v Orange. Pětašedesátiletá Renée Chevalierová byla poté ubita kamenem. Na následky zranění zemřela 29. prosince, tedy o tři dny později.

Vyšetřovací komora odvolacího soudu v Grenoblu učinila tento týden již definitivní rozhodnutí v případu Fissenou Sacka, obviněného ze čtyřnásobné vraždy z Vánoc 2016, ke které došlo v Chabeuil, Montvendre (Drôme) a Orange. Uvádí, že “soudní vyšetřování poskytuje dostatečné obvinění proti Fissenou Sackovi za spáchání činů, z nichž byl obviněn”, ale prohlašuje ho za “trestně nezodpovědného kvůli psychické nebo neuropsychické poruše, která zastínila jeho rozlišovací schopnosti a kontrolu nad jeho činy”.

“Pan Sacko podléhá po dobu 20 let následujícím povinnostem: zákazu setkat se s oběťmi a/nebo jejich rodinami, zákazu chodit do okresů Bouches-du-Rhône, Vaucluse a Drôme, zákaz držení nebo nošení zbraně,” pokračovalo prohlášení. “Zároveň vyšetřující komora vydala příkaz, aby byl přijat do psychiatrické péče v podobě plné hospitalizace.”

Tolik tedy k verdiktu odvolacího soudu, který proběhl až 4,5 roku po vražedném běsnění. Verdikt je samozřejmě výsměchem obětem, neboť osvobodil jejich vraha od jakékoli zodpovědnosti za čin. Velmi bizarně pak vyzní obzvlášť pasáž, podle níž se nesmí setkat s oběťmi v situaci, kdy  z pěti jím napadených přežila jen jediná oběť.

A opět mne napadá tatáž otázka jako mnohokrát předtím: “Jak dlouho ještě postačí kapacita francouzských psychiatrických zařízení?”

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

One thought on “Francie: Černoch zavraždil 4 důchodce, byl seznán trestně nezodpovědným a nebude potrestán

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.