Fotbalista egyptského původu zveřejnil obrázek rodiny u vánočního stromku, způsobil tím velký poprask

Fotbalista egyptského původu zveřejnil obrázek rodiny u vánočního stromku, způsobil tím velký poprask

Přát „Veselé Vánoce“ káfirům je pro správného muslima neodpustitelný prohřešek. O to větší prohřešek pak je, pokud muslim slaví Vánoce. To je pro většinu mohamedánů něco zcela nepředstavitelného a  takového muslima pak také ostatní mohou pokládat za odpadlíka. Liverpoolský fotbalista egyptského původu takto provokuje každý rok. Stejně, jako vloni, také letos se ukázal světu s celou rodinou před vánočním stromkem.

Každý rok znovu – pomalu se to téměř stává vánoční tradicí – liverpoolská superstar Mohamed Salah nepřímo spustil obrovský poprask na sociálních médiích! A to jen proto, že zveřejnil snímek, na kterém on, jeho žena a jejich dvě děti – všichni údajně oddaní muslimové – sedí před jasně osvětleným vánočním stromkem. Podtitul: „Veselé Vánoce!“ Dostatečný důvod pro to, aby část muslimské komunity po celém světě „obdarovala“ Egypťana kritikou za jeho údajnou urážku islámu.

Jedna věc, kterou nemůžete Salahovi vyčítat, je podlézání jeho kritikům a extremistům. 29letý hvězdný útočník již v předchozích letech 2020 a 2019 zveřejnil podobné obrázky a přání – s podobným odporem ze strany obzvláště oddaných muslimů.

Mezi mnoha jinými šlo například o tyto příspěvky:

„Každý rok máte stejný druh problému: chcete podráždit city muslimů, kteří vás podporují po celém světě?“

„V islámu jsou jen dva hlavní svátky, nic víc a nic míň! Je „haram“ slavit Vánoce, protože je to v rozporu s tím, co hlásá Alláh. Skutečnost, že věříme v Ježíše, neznamená, že slavíme Vánoce!“, říká @misfermo2.

Uživatel @HamzaQ__ se opět nezabývá argumenty, ale jednoduše vydá pokyn k jednání: „Okamžitě to smažte!“

Mnoho sledujících také bránilo Salaha za jeho vánoční pozdravy – proti opakovaným přednáškám o tom, co by muslim měl a neměl dělat. „Absolutně to miluji! Mo Salah je skvělým příkladem někoho, kdo staví mosty, aniž by se obával křiku. Svět potřebuje více Mo Salahů!“ napsal například @Mobyhaque1.

A @Omardmq vyzývá své muslimské spoluobčany, aby byli klidnější: „Jsem muslim, miluji své náboženství, miluji Mo Salaha a miluji vánoční stromky! Proč vás všechny trápí jednoduchý symbol? Je to jen strom s několika světýlky. Uklidněte se. Strom nezmění víru člověka!“

Muslimy, kteří slaví Vánoce, považují ostatní za odpadlíky – to tedy v případě, že ze strany slavících nejde jen o takíju (přetvářku). Egyptský fotbalista, který se rodinou u stromku chlubí veřejně, tak docela riskuje. Jednou mu to, jak se má chovat správný muslim, může názorně vysvětlit nějaký fanatik třeba s nožem v ruce…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 4.7]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout