V polském pohraničí se najde dostatek sluníčkářů, kteří džihádisty vítají

V polském pohraničí se najde dostatek sluníčkářů, kteří džihádisty vítají

Ne každý Polák či třeba obyvatel pohraničí, chce, aby byla invaze z Běloruska zastavena. I zde se najdou jedinci (a zřejmě jich není málo), kteří invazisty vítají a dokonce se kvůli tomu naučili i arabsky. Nechápou snad, že tím vítají islamizaci Evropy? Předkové těchto Poláků, kteří kdysi bojovali proti Osmanům u Vídně, se musí v hrobě obracet, když vidí, jak džihádistům pomáhají. Ale Brusel, ten z nich má jistě radost.

V posledních týdnech byly silnice v Podlaskie u hranic Běloruska v Polsku, křižovány vozidly naloženými vojáky, kamiony, všude jsou slyšet sirény, kontroly se množí, vozidla jsou zastavována a prohledávána. Varšava vyhlásila tříkilometrový pás, který vede podél asi 400 kilometrů dlouhé hranice s Běloruskem, za „zónu výjimečného stavu“. Do těchto míst nelze získat přístup. Právo na vstup má pouze armáda, policie a pohraniční stráž. A samozřejmě přibližně 15 000 obyvatel 180 obcí v této oblasti.

Právě v lese, ale mimo zakázanou zónu, lze najít Joannu Łapińskou. Žije velmi blízko Běloruska ve vesnici Białowieża, kde – jak říká -„jako by byla pod okupací“.

„Žijeme v uzavřené oblasti, musíme ukázat naše doklady, jakmile vstoupíme do vesnice nebo ji opustíme. Policie prohledává naše vozidla, aby se ujistila, že nevozíme uprchlíky. Vesnice je plná vojáků, pohraniční stráže, policistů, jsou zde těžká vozidla, která projíždějí jedním směrem, pak druhým a pořád je slyšet zvuk vrtulníků, dronů hledajících uprchlíky v lese, na polích u řeky v Białowieża a v noci jsou vidět modrá světla policejních vozidel po stovkách. Je to jako válečná zóna… A pokud chcete pomoci uprchlíkům, cítíte se jako odbojář, partyzán, který se snaží vyhnout policii v lese,“ řekla.

Právě v tomto hustém lese se ilegálové, kterým se podařilo překročit hranici s ostnatým drátem a uniknout polským strážím, ocitnou v neznámu. Přístup je však také zakázán humanitárním organizacím. Stejně jako Joanna se i někteří obyvatelé červené zóny zorganizovali, aby ilegálům pomohli. Naučili se gesta první pomoci, pár slov v arabštině a kurdštině a osvětlili zeleně okna, aby označili domy vítající ilegály….

Une lumière verte à la fenêtre pour dire aux réfugiés que cette maison les accueillera et aidera
i v Polsku se najde dost podporovatelů islamizace Evropy

Nakonec by mne zajímalo, kolik z nich si je ubytuje u sebe doma? Nebo je snad jen nakrmí a obdarují na dlouhou cestu do Německa? Obdarují ty, kdo měli až 13 tisíc eur na cestu do Běloruska a k polským hranicím?

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “V polském pohraničí se najde dostatek sluníčkářů, kteří džihádisty vítají

  1. Je možné, že aj príslušníci moslimskej tatárskej menšiny v Poľsku /ide o stále väčších fanatikov, vďaka vplyvu Saudskej Arábie/ sa zapoja do programu pomoci svojim spoluvercom…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout