V Liverpoolu explodovalo taxi, tři pachatelé byli dopadeni

V Liverpoolu explodovalo taxi, tři pachatelé byli dopadeni

I když je již policii identita pachatelů známa, přesto se před veřejností úzkostlivě tají. Je celkem jasné, že  v momentě, kdy není identita pachatelů zveřejněna, je velmi pravděpodobné, že jde opět o vyznavače náboženství míru. K výbuchu totiž došlo poblíž katedrály právě v době, kdy začínala vzpomínková akce. Náhoda?

Tři muži byli zatčeni za obvinění z terorismu po explozi taxíku před ženskou nemocnicí v Liverpoolu. Exploze zabila cestujícího.

Muži ve věku 29, 26 a 21 let byli zadrženi v oblasti Kensington ve městě a zatčeni podle zákona o terorismu, uvedla policie.

Ulice v městské oblasti Sefton Park byla v neděli uzavřena ozbrojenou policií a někteří lidé byli evakuováni ze svých domů v rámci pokračujícího vyšetřování exploze auta, uvedla policie.

Kolona sedmi neoznačených vozidel – tří dodávek a čtyř osobních aut – vjela do kordonu v pondělí brzy ráno, zatímco policisté ve vestách s označením „Vyjednavač“ byli spatřeni vstupovat do kordonu již dříve. Nedaleko byla v pohotovosti hasičská četa, ale většina ozbrojených důstojníků údajně odešla ve 3 hodiny ráno, uvedli svědci.

Vyšetřovatelé se domnívají, že je nepravděpodobné, že by výbuch, k němuž došlo krátce před 11. hodinou, způsobila závada na vozidle. Plameny se rychle šířily a taxík pohltily v ohnivé kouli.

Taxikář, kterému se podařilo uniknout dřív, než se plameny rozšířily, nebyl zatčen. Policie včera uvedla, že je v nemocnici ve stabilizovaném stavu.

K výbuchu došlo před hlavním vchodem do nemocnice a policie se snaží zjistit, zda byl výbuch úmyslný. Místo je také nedaleko od katedrály v Liverpoolu, kde se konala městská vzpomínková akce, což mohl být hlavní motiv výbuchu, k němuž došlo minutu před zahájením akce.

Policie pracuje na zjištění totožnosti zesnulého muže. Vyšetřování vede protiteroristická policie, které pomáhá MI5.

Severozápadní protiteroristická policie ve svém prohlášení uvedla: „Vedeme vyšetřování s podporou policie v Merseyside a máme otevřenou mysl ohledně toho, co výbuch způsobilo. Pracujeme rychlým tempem, abychom se pokusili zjistit okolnosti, které za tím stojí.“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.