Švédka byla při brutálním znásilnění zbita natolik, že byl čin kvalifikován jako pokus o vraždu

Švédka byla při brutálním znásilnění zbita natolik, že byl čin kvalifikován jako pokus o vraždu

K poměrně čerstvému případu je třeba podotknout, že pachatel nebyl dopaden a jeho identikit policie odmítá zveřejnit. To samozřejmě samo o sobě ukazuje, že se jistě nejedná o etnického Švéda, pak by byla jeho přibližná podoba dávno ve všech švédských médiích.

Zarážející je také fakt, že se stále ještě najdou ve Švédsku ženy, které se nebojí v noci samy na ulici. Může za to nejspíš propaganda politiků i mainstreamových médií, snažících se vyvolávat dojem, že se v zemi nic zvláštního neděje. Ostatně, také tento případ se snaží bagatelizovat s tím, že se ženy nemusí ničeho obávat…

Ve středu večer byla v Tantolundenu v centru Stockholmu brutálně napadena a znásilněna žena. Žena byla v souvislosti s útokem zbita tak silně, že to policie popisuje jako pokus o vraždu. Žena je nyní léčena v nemocnici s vážnými zraněními. Pachatel nebyl zatčen. Navzdory tomu policie vzkazuje ženské populaci hlavního města, že „se nemusí bát“.

K útoku došlo  kolem 2. hodiny ráno ve středu, když žena procházela parkem v oblasti Tanto v Södermalmu ve Stockholmu. Byla znásilněna a surově zbita neznámým útočníkem, který pak utekl.

Navzdory svým zraněním a šoku byla žena schopna upozornit policii. Hlídka, která dorazila na místo, však přijela příliš pozdě na to, aby zadržela muže, který je stále na svobodě a neidentifikovaný. Žena byla převezena sanitkou do nemocnice s tím, co je klasifikováno jako vážná zranění, pro která stále léčena.

Policie má informace o pachateli, ale považuje je za příliš citlivé na to, aby je zveřejnila. Nedávno se profesor dostal pod palbu a čelí obvinění za zveřejnění informací, že většina znásilnění je spáchána lidmi z přistěhovaleckého prostředí.

Incident je klasifikován jako znásilnění a pokus o vraždu. Policie držela místo činu čtyři hodiny uzavřené. Ve středu v 6 hodin ráno byla uzavírka parku zrušena.

Ačkoli pachatel nebyl zatčen, policejní vzkaz všem ženám v hlavním městě je, že by se neměly obávat jít ven po setmění. Je to proto, že policie nevěří, že se jedná o sériového násilníka.

„Ženy se nemusí bát,“ říká Ola Österlingová v policejním mediálním centru.

Policie neřekla, na jakých informacích se tento předpoklad zakládá. Souběžně se zprávou policie také uvádí, že zkoumá, zda incident nemůže být spojen s nejméně deseti dalšími vyšetřováními sexuálních napadení v oblasti, za něž nikdo nebyl zatčen, což je úkol, který signalizuje, že může jít o sériového násilníka.

Kromě toho Östlingová říká, že ženy by měly „mít normální ostražitost na veřejných místech v určitých časech, což platí všeobecně“. Nerozvádí, co se v tomto kontextu rozumí pod pojmem „normální“ nebo zda se jedná o něco, co se v průběhu času změnilo, protože se zvýšila nejistota ve společnosti a riziko vystavení závažným trestným činům.

Křivka znásilnění v posledních desetiletích ve Švédsku prudce stoupá. Někteří tvrdí, že se jedná pouze o zvýšení míry oznámení, zatímco jiní odmítají hypotézu s tím, že naopak jen málo žen hlásí takovou událost.

V důsledku těchto zpráv se prudce zvýšila nejistota mezi ženami. Průzkumy ukazují, že až každá druhá žena se bojí v noci pohybovat venku.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.