Policisté postřelili muže s nožem, který útočil na nádražní zaměstnance a křičel: „Francii vládne Islámský stát!“

Tak co myslíte, půjde o dalšího adepta na útulný pokojík v psychiatrické léčebně? To se samozřejmě ještě uvidí, ale zdá se, že v poslední době se nám to po celé EU psychicky nemocnými jedinci nějak povážlivě hemží. Ovšem je možné i to, že v tomto případě, kdy útočník „jen“ poranil jednoho bezpečnostního pracovníka, bude dotyčný po vyléčení střelných zranění poslán domů. Ani to by nebylo nic neobvyklého…

Policisté na francouzském nádraží v Saint-Lazare údajně postřelili muže s nožem, který útočil na zaměstnance a křičel: „Alláhu Akbar! Francii vládne Islámský stát.“ K útoku došlo po rutinní žádosti o dodržování covidových nařízení.

Muž byl postřelen v pondělí večer poté, co  vyhrožoval zaměstnancům nádraží nožem a jeden bezpečnostní důstojník byl vážně zraněn.

Podle francouzských médií byl policií dříve znám, dopustil se násilných činů, ale před incidentem nebyl znám zpravodajským službám ani nebyl považován za teroristickou hrozbu.

Poté, co byl původně zastaven za to, že nenosil roušku v souladu s nařízeními Covid, údajně začal být agresivní vůči zaměstnancům, přičemž vytáhl nůž a běžel za bezpečnostními důstojníky a křičel: „Alláhu Akbar! Francii vládne Islámský stát.“

Přestože se útočníkovi podařilo jednomu z nich ublížit, byl poté rychle dvakrát postřelen a spadl na koleje. Následně byl převezen do nemocnice, kde se nyní pravděpodobně léčí.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout