J. K. Rowlingová se stala terčem výhružek smrtí ze strany trans osob

J. K. Rowlingová se stala terčem výhružek smrtí ze strany trans osob

Systém v současné době protěžuje jisté rasy (zejména černochy), LGBTQI entity a muslimy. Pokud nepatříte k žádné z těchto skupin, pak jste systémem zatracováni a to zejména tehdy, když jste bílí, heterosexuálové a nemuslimové.

Obrovským prohřeškem pak je, když tyto skupiny jakkoli kritizujete či haníte, pak se samozřejmě můžete dostat pod palbu kritiky – to v lepším případě – nebo i před soud.

LGBTQI osoby patří k systémem obzvláště chráněným. Velkým prohřeškem může být už jen to, když prohlásíte, že existují jen dvě pohlaví či si dovolíte kritizovat praxi, kdy se muž prohlásí za ženu a závodí v ženské kategorii či se třeba nechá uvěznit v ženské věznici.

V případě, že si směrem k těmto skupinám dovolí cokoli podotknout nějaká známá osobnost, pak jí hrozí pranýřování mainstreamovými médii a samozřejmě i pronásledování ze strany té skupiny, kterou si dovolil daný jedinec veřejně jakkoli urazit.

Už delší dobu je tak na onom pomyslném pranýři i autorka knih o Harrym Potterovi – J. K. Rowlingová.  Autorka dokonce nebyla pozvána ani na oslavy výročí natočení prvního dílu slavné série.

Ozvali se však i zástupci trans komunity, kteří se do spisovatelky poměrně agresivně pustili, což vyústilo ve zveřejnění její tajné adresy a nechyběly ani i výhružky smrtí.

Britská spisovatelka JK Rowlingová obdržela četné výhrůžky smrtí za kritiku rovnosti trans žen a žen. „Dostala jsem teď tolik výhrůžek smrtí, že bych s nimi mohla vytapetovat dům. Ale nebudu mlčet,“ napsala v pondělí na Twitteru.

Autorka série „Harry Potter“ uvedla, že v pátek se na Twitteru objevily obrázky její domovské adresy. Tři aktéři, kteří se hlásí k transgender hnutí, se vyfotili před jejím domem tak, aby byla adresa rozpoznatelná. Profily tří lidí, které Rowlingová jmenovala, už v pondělí nebyly dostupné.

Britka si vzpomněla na podobné případy, kdy byly ženy, které se postavily transgender ideologii, ohroženy. „Žádná z těchto žen není tak chráněná jako já. Tyto ženy a jejich rodiny nejsou pronásledovány z jiného důvodu, než z toho, že odmítly nekriticky přijmout, že sociopolitický koncept genderové identity by měl nahradit koncept genderu,“ postěžovala si. Ženy ji kontaktovaly a řekly jí o zastrašování, které sahalo od nenávistných projevů na sociálních sítích přes projevy jejich zaměstnavatelů až po hrozby znásilněním.

Rowlingová se již loni stala terčem obvinění z transfobie. Příležitostí byl její kriminální román „Troubled Blood“ . Sériový vrah se v něm převléká za ženu a pronásleduje své oběti. 

Připomínám, že úplně stejně se dostala na pranýř i tenistka Martina Navrátilová, která protestovala proti tomu, že v ženských kategoriích často závodí muži a to jak přeoperovaní na ženy, tak ti, kteří se za ženu jen prohlásí…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 4.8]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.