Francie: Turek zavraždil svoji sestřenici – manželku a tetu – tchýni

Francie: Turek zavraždil svoji sestřenici – manželku a tetu – tchýni

Jste-li z titulku poněkud zmateni, pak vězte, že podobné příbuzenské vztahy jsou v muslimské komunitě více než obvyklé, u Pákistánců žijících v Evropě je toto manželské spojení dokonce nejčastější. Příbuzenské sňatky jsou jedním z důvodů všeobecně nižšího IQ u muslimů, těmto párům se také mnohem častěji rodí postižené děti. O problematice příbuzenských sňatků u muslimů jste si mohli přečíst už zde.

Případ, který se nyní řeší u soudu, je již staršího data a samozřejmě se jedná o muslimskou klasiku –  vraždy ze cti.

Pět let po dvojnásobné vraždě, k níž došlo 27. listopadu 2016 v Évreux (Eure), je v těchto dnech pachatel souzen. Jeho nejstarší syn promluvil v úterý 23. listopadu 2021.

Proces se Süleymanem Kizilaslanem byl zahájen v pondělí 22. listopadu 2021 před  soudem Eure v Évreux. 51letý Turek s belgickým občanstvím je obviněn ze střelby a zabití své manželky, která byla zároveň jeho sestřenicí (v té době 45). Manželku a sestřenici v jednom zavraždil proto, že od něho odešla. Mimo manželky zastřelil i svoji tchýni a zároveň tetu (66). Údajně také vážně zranil svého tchána (a strýce), kterého střelil do nohy.

Obviněný přišel do domu, kde bydlely oběti, vyzbrojen automatickou pistolí Walther P 38 9mm. Jeho syn, který byl svědkem masakru, potvrdil, že si nebyl vědom toho, že se jeho otec plánuje vrátit do Évreux a říkal, že ho inkriminovaného večera neslyšel přijít. Synovi bylo v době, kdy k vraždám došlo, 11 let.

Jak  střelec získal tuto zbraň, když neměl žádný jiný příjem než sociální dávky? Podle jeho syna muž prodal za 10 000 eur svůj Mercedes, který vlastnil od roku 1998. Mimo syna vypovídali i další příbuzní Turka.

Soud bude pokračovat…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.