Do Rakouska by mělo během letošního roku dorazit asi 120 tisíc ilegálů

Do Rakouska by mělo během letošního roku dorazit asi 120 tisíc ilegálů

Rakousko je jedna z nejvíce islamizovaných zemí Evropy. Počet muslimů již překročil 10%, přičemž nikdo netuší, kolik jich v zemi skutečně je.

Letošní invaze, kterou už od začátku přirovnávám k invazi z roku 2015, se jí skutečně plně vyrovná. To potvrzuje stále více těch, kdo invazní toky dlouhodobě sledují. Oproti roku 2015 je zde jeden velmi zásadní rozdíl: většina příchozích se nikde neregistruje a jsou tedy zcela mimo systém. V roce 2015 to bylo naopak. Nyní právě ti, kdo před 5-6 lety přišli, již měli možnost vytvořit jisté zázemí pro nově příchozí.

Ilegálové, kteří nejsou nikde registrováni, se zpravidla živí prodejem drog, zbraní nebo kuplířstvím. Mnohé živí i jejich rodiny, které jsou zde legálně již delší dobu. Také v Rakousku ví, že většina těch, kdo do země přichází, není nikde evidována; odborníci odhadují, že jde zhruba o 2/3 příchozích…

Scéna se stále více podobá té z invaze v letech 2015/16: Do země často proudí více než 100 ilegálů denně – a „pohraničníci“ z řad policie a ozbrojených sil tomu nijak nebrání. Letos jich bylo – oficiálně – 34 tisíc, kteří dosáhli vytoužené azylové destinace v Rakousku – a do konce roku by to mělo být dokonce kolem 40 tisíc. Odborníci ale počítají s tím, že počet nenahlášených případů je zhruba trojnásobný – to by bylo až o 120 tisíc nezvaných hostů, kterých se Rakousko jen stěží zbaví.

Známým, ale zatím nezměněným důvodem jsou relevantní smlouvy s EU i dávno zastaralá úmluva o lidských právech. Podle nich každý, kdo přijde do země nelegálně a řekne „azyl“, musí být přijat, dokud nebudou ověřeny jeho potenciální důvody pro azyl. Vzhledem k tomu, že obecně nedochází k deportacím do Sýrie nebo Afghánistánu, ale také k tomu, že mnoho dalších zemí jako Maroko nebo Tunisko své vlastní občany nebere zpět, představuje invaze pro rakouské daňové poplatníky a úřady masivní a neustále rostoucí zátěž. Rakousko na takové smlouvy a zákony doplácí, ale nemění je.

Zvláště smutnou roli hraje ministr vnitra ÖVP Karl Nehammer. Jak oznámil v pondělí na tiskové konferenci, ke 4 000 hlídkovým důstojníkům bude přiděleno 800 dalších důstojníků pro „kontroly 2G (covidových pravidel)“. Takže zatímco Rakušany, kteří poruší některá z někdy extrémně sporných opatření, obtěžuje přísnými kontrolami a tresty, síly exekutivy (a armády) na hranicích slouží výhradně jako  uvítací výbor, který odveze žadatele o azyl do přijímacího střediska.

Rozměry, kterých tato nezodpovědná „vítací politika“ dosáhla, lze vidět například v Burgenlandu, kde letos došlo již ke 14 900 záchytům. Například jen minulý pátek bylo ve čtvrti Oberpullendorf dopadeno 147 ilegálů. A každý týden přibývají stovky. Nyní se musí znovu otevřít dlouhodobě uzavřené azylové domy, v mnoha případech jsou úřady, ale i obyvatelé v příhraničních regionech zahlceni množstvím příchozích ilegálů.

Mnoho novin stále mylně mluví o „uprchlících“ . Již dávno je jasné, že lidé, kteří cestují tisíce kilometrů s drahými pašeráky přes různé bezpečné země do vytouženého cíle v západní či severní Evropě, jsou v lepším případě nelegální sociální migranti, či dokonce zločinci a teroristé, ale rozhodně ne uprchlíci, kteří se musí bát o svůj život. Rakousko by proto mělo okamžitě pozastavit své právo na azyl, jak FPÖ (jako jediná strana) dlouhodobě požaduje.

„Pokud jde o zotročování vlastních lidí a jejich sledování a obtěžování na každém kroku, ministr vnitra je tam okamžitě. V případě naléhavě nutných opatření proti nelegální imigraci se ale Nehammer spokojí s drsně znějícími oznámeními, která pak nejsou dodržována. Takového ministra vnitra nepotřebujeme. Ustupte, pane Nehammere!“ kritizoval předseda strany FPÖ Herbert Kickl.

Situace je stejná všude v Evropě. Nikdo vlastně netuší, kolik ilegálů přijelo do Evropy během letošního roku. Pokud by odpovídaly odhady odborníků z invazí velmi zatíženého Rakouska, pak by to skutečně znamenalo, že letošní invaze v součtu předčí invazi z roku 2015. Letos však – na rozdíl od doby před šesti lety – většina invazistů systému uniká…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout