Britská pobřežní stráž odmítá vracet ilegály tak, jak to požaduje ministerstvo

Zdá se, že pracovníci pobřežní stráže neví, co je jejich prací. Tou by měla být ochrana hranic a ne dovoz džihádistů do vlastní země. Je známo, že například italská pobřežní stráž také přiváží africké vojáky od libyjských břehů. Jenže v tomto případě tak konají na základě příkazu italského ministerstva vnitra, tedy pracovníci italské pobřežní stráže plní nařízení svých nadřízených. Zároveň však plní i nařízení EU, které je Itálie členem.

Velká Británie je ovšem ve zcela jiné situaci. Zde dalo ministerstvo vnitra pobřežní stráži příkaz, aby invazisty navracela zpět do Francie a nepřivážela je k britským břehům. Navíc, země již není pod kuratelou EU a nemusí dbát na nařízení z Bruselu, kde samozřejmě dělají maximum pro to, aby byla výměna evropských obyvatel co nejrychlejší.

I přesto však britská pobřežní stráž odmítá džihádisty, připlouvající na člunech, vracet zpět do Francie. Jedná tak nejen proti příkazu ministerstva, ale dokonce i proti zájmům vlastní země. V tom se liší od řecké pobřežní stráže, která se snaží džihádisty vracet do Turecka a to i poté, co se proti této praxi vymezil Brusel.

Pohraniční síly odmítají realizovat plán ministerstva vnitra vracet lodě s invazisty ze strachu, že to povede ke smrti většího počtu migrantů.

Ministerstvo vnitra včera uvedlo, že ve středu překročilo Lamanšský průliv rekordních 853 ilegálů, čímž se počet v letošním roce zvýšil na 21 050, což je dvojnásobek loňského počtu. Tento týden zemřely při pokusu překročit hranici při různých incidentech tři osoby.

Priti Patelová minulý měsíc na konferenci konzervativců oznámila svůj záměr vrátit lodě s ilegály po konzultaci s právníkem.

The Times zjistil, že pohraniční síly, které mají operační kontrolu, opakovaně odmítly žádosti ministerstva vnitra o použití tohoto přístupu. Cituje námitky, jako je počasí a velikost lodí.

Pobřežní stráž tak namísto střežení hranic napomáhá islamizaci vlastní země. Nebo již většinu postů u britské pobřežní stráže obsadili muslimové a konají tedy přesně tak, jak jim velí Korán?

Mimochodem, invazisté, kteří míří do Velké Británie, jsou již natolik drzí, že nasedají na čluny na francouzském pobřeží i za bílého dne v místech, kde prochází spousta lidí. Oproti dřívější praxi už ani nečekají, až bude tma.

Kolemjdoucí tuto novou praxi vyfotografoval:

 Autor tohoto snímku z francouzského Malo les Bains byl svědkem vyplutí invazistů směrem k britským břehům ve čtvrtek za bílého dne. 

Svědek ke snímku dodává:  Činili tak před mnoha chodci, běžci, rybáři či lovci krevet na tento svátek. Přihlížející tuto událost komentovali různě. „Obvykle slyšíme, že přechody jsou v noci,“ řekl starší muž a díval se  na loď, která byla pouhých dvacet minut po jejím odjezdu malou tečkou na obzoru. „Je úžasné to vidět,“ dodala jedna maminka s dětmi.

Nakonec, ani se nedivím, že zde není policie, která by vyplutí zarazila. Francouzi jsou jistě rádi, že se tímto alespoň části džihádistů zbaví. Po dalším Bataclanu už samozřejmě netouží….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “Britská pobřežní stráž odmítá vracet ilegály tak, jak to požaduje ministerstvo

  1. Frantíci jsou rádi, že se toho zbaví.
    A ti od britské pobřežní stráže jsou také rádi, že dostanou dobře zaplaceno. Ale né od eráru.
    ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *