Francie: Muslim napadl v soudní budově policisty a křičel „Já jsem Daeš!“

Daeš je samozřejmě arabský výraz pro Islámský stát, IS či ISIS. Asi ani vás neudiví, že tento jedinec, který se vyznačuje nemalou agresí a hlásí se k organizaci, která má za cíl zavést krvavou cestou (džihád mečem) celosvětový chalífát, se ve vězení příliš dlouho neohřeje. Již příští rok na jaře dostane příležitost ukázat Francouzům džihád mečem v praxi…

V pondělí 8. listopadu 2021 muž u trestního soudu v Évry-Courcouronnes (Essonne) napadl dva policisty a poté několikrát vykřikl, že patří k Daeš.

Bylo 11 hodin, když policejní eskorta z vazební věznice Palaiseau doprovázela obžalovaného před soudce. Poté, co dvaadvacetiletý muž odmítl mluvit se svým právníkem jmenovaným soudem, požádal o propuštění.

Odmítal opustit místnost a urážel soudce jako „rasistu“. Nakonec žádal o propuštění. Tváří v tvář jeho chování ho policie spoutala.

Opět urazil soudce, policii a Francii a pak zaútočil na policii. Poté, co jednoho z policistů kopl do břicha, plivl do očí druhému a udeřil ho do obličeje, vykřikoval: „Já jsem Daesh! Já jsem Daesh! “ a rukou napodoboval bodání nožem.

Navzdory jeho odporu se ho policii podařilo umístit do jedné z cel v soudní budově. Obžalovaný, který byl umístěn do policejní vazby, ještě naposledy napadl policisty, urazil je a plival jejich směrem.

Obžalovaný, stíhaný za „vzpouru, veřejnou výtržnost, glorifikaci terorismu, pohrdání a násilí vůči osobě vykonávající veřejnou moc“, přiznal pouze, že se vzbouřil. „To jsem nekřičel, jen jsem se modlil a křičel ‚Alláh Akbar‘,“ vysvětloval.

To bylo zcela proti diskurzu policistů, kteří naopak tvrdí, že museli použít sílu, „protože to bylo nutné“. Naznačují také, že se již v minlosti podezřelým zabývali, a to několikrát.

Mladík, známý soudnímu systému pod různými jmény, byl soudem šestkrát odsouzen za krádež a zatajování. V nelegální situaci na francouzském území byl v letech 2018 až 2021 vězněn ve věznicích Fleury-Mérogis a Meaux.

S celkovou pracovní neschopností 4 dny, žádá zbitý policista o bolestné 800 eur a jako morální odškodnění o dalších 350 eur. Jeho kolega požaduje částku 400 EUR za nemajetkovou újmu.

Státní zástupce pak požadoval osm měsíců vězení se zatykačem na obviněného. Obhájce zase podal žádost o zproštění obvinění z glorifikace terorismu s ohledem na to, že jeho klient chtěl „jen vyděsit policii“.

Soud ho nakonec za tuto skutečnost zprostil viny. Na druhou stranu muž dostane trest osmi měsíců vězení za spáchání ostatních činů. Bylo mu rovněž uloženo zaplatit částku 500 a 200 eur za nemajetkovou újmu oběma policistům.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Francie: Muslim napadl v soudní budově policisty a křičel „Já jsem Daeš!“

  1. Stránka autonom.pl píše,že v Utrechte zrušili /zrejme na nátlak miestnych moslimských organizácií a možno aj vďaka peniazom Saudskej Arábie/ zákaz nosenia moslimských symbolov /teda aj buriek a nikábov/ pre zamestnankyne tamojšej samosprávy. Najzvrhlejší štát Európy a dlhoročné laboratórium neomarxistických zverstiev Holandsko sa prepadáva do stále hlbšieho islamského pekla a už ho nikto nikdy nezachráni…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout