Ve španělském Alicante jsou občané každodenně svědky krvavých bojů dvou znepřátelených arabských gangů (videa)

Ve španělském Alicante jsou občané každodenně svědky krvavých bojů dvou znepřátelených arabských gangů (videa)

Každodenní pouliční bitvy nezažívá pouze Švédsko nebo Francie, jak jste zde už mnohokrát mohli vidět. Podobné problémy řeší i další obohacované země, jako například Španělsko. V jihošpanělském Alicante se pak usadily dva znepřátelené arabské gangy, jejichž vzájemné potyčky již asi měsíc obtěžují obyvatele města.

Střety v ulicích pokračují od poloviny září. Záběr výše je z čtvrti Cocentaina v Alicante. Kolují videa, která ukazují krev, kopy a dokonce i útoky španělskou kytarou.

 

„Je děsivé jít po ulici, budeme muset udělat demonstraci“, říká jeden z místních v komentáři.  „Můj Bože, to bylo tak hrozné“ říká další komentující. Takové a jim podobné komentáře lze číst v protestních skupinách na sociálních médiích. Vzhledem k obavám, barbarství útoků a stížnostem místních přijala městská rada v tomto ohledu opatření.

Boje probíhají od poloviny září a zahrnují dvě skupiny lidí, kteří spolu bojují „všude tam, kde se zkříží jejich cesty“, říká poradkyně pro bezpečnost občanů Cocentainy Eugenia Miguelová. Ve snaze tento problém vyřešit již místní policie posílila své týmy, aby tyto útoky monitorovala a ovládala.

Jedná se o cizince, kteří žijí ve městě již několik let, aniž by způsobili konflikt, ale kteří spolu již nějakou dobu bojují, zanechávají hrůzné obrazy krve a lidi spoutané a ležící na zemi. „Vyšetřování má na starosti Guardia Civil, ale v tuto chvíli nemáme na radnici žádné další informace,“ řekla radní.

Zatím nebyla hlášena žádná úmrtí, ale už bylo několik zraněných. Předpokládá se, že užívání omamných látek souvisí s těmito brutálními útoky. I přes mnohdy závažná zranění, která utrpěli ti, kteří se na nepokojích podíleli v první řadě, mnozí z nich odmítají lékařskou pomoc.

K zatýkání dochází, ale jakmile jsou ti, kteří byli zatčeni, předvedeni před soud,  jsou zpět v ulicích do 24 hodin a čekají, až je soudce znovu předvolá. „Je pravda, že tyto případy způsobují velký rozruch a že videa jsou velmi skandální, ale pracujeme na ukončení konfliktů,“ říká Miguelová.

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout