Finsko: Cizinci jsou nadměrně zastoupeni v sexuálních zločinech

Finsko: Cizinci jsou nadměrně zastoupeni v sexuálních zločinech

Finsko tak ostatně jen potvrzuje to, nač již dávno přišli i v dalších obohacovaných zemích, včetně sousedního Švédska. Znásilnění patří k běžnému „repertoáru“ muslimského obohacování. V případě této studie je ovšem zapotřebí si uvědomit, že jsou v ní započteni jen ti cizinci, kteří se ve Finsku nenarodili. Tedy potomci Afghánců, Iráčanů či Syřanů, kteří se již narodili ve Finsku, jsou v průzkumu uvedeni jako „Finové“. Přitom třeba právě v sousedním Švédsku přišli na to, že nejčastějšími pachateli sexuálního násilí jsou potomci cizinců ve 2. generaci, tedy ti, kteří se již narodili v zemi.

Nově zveřejněná vládní studie ve Finsku odhalila, že osoby narozené v zahraničí byly v loňském roce mimořádně zastoupeny v případech znásilnění a sexuálních trestných činů na dětech. Alarmující zjištění studie odrážejí údaje obsažené ve zprávě, kterou před několika týdny zveřejnila švédská vláda a která naznačila, že u přistěhovalců první generace je téměř třikrát vyšší pravděpodobnost, že budou podezřelí ze znásilnění, než u Švédů narozených v rodné zemi se švédskými rodiči.

Studie , kterou zadala administrativa premiérky Sanny Marinové a kterou provedla Finská síť pro výzkum mládeže a Helsinský institut kriminologie a právní politiky, zjistila, že osoby narozené v zahraničí – přestože tvoří méně než sedm procent finské populace – představovaly v roce 2020 téměř 38 procent podezřelých ze znásilnění.

Studie nezahrnuje procento osob druhé nebo třetí generace s přistěhovaleckým původem, protože tito lidé jsou jednoduše uvedeni jako „Finové“, pokud se narodili v zemi.

Ačkoli jsou přistěhovalci již mnoho let ve statistice kriminality v mnoha zemích příliš zastoupeni, tato nejnovější vládní studie ukazuje, že podíl lidí narozených v zahraničí na číslech sexuálních trestných činů se ve Finsku dále zvýšil.

Možná ještě znepokojivější je, že podíl osob narozených v zahraničí, kteří byli mezi osobami podezřelými ze sexuálního zneužívání dětí, se v posledních letech zvýšil ještě víc než počet případů znásilnění dospělých a v roce 2019 dosáhl 24 procent.

Celkově se během období studie, které zahrnuje roky 2011 až 2020, narodilo 27 procent všech osob podezřelých ze znásilnění v zahraničí, zatímco 15 procent osob podezřelých ze sexuálního zneužívání dětí se narodilo v zahraničí. Autoři studie také poznamenali, že ti, kteří s největší pravděpodobností sexuálně zneužívají děti, byli mladí přistěhovalci, přičemž osoby mladší 18 let představovaly významné procento pachatelů.

V roce 2020 bylo 20,3 procenta osob podezřelých ze znásilnění ze zemí Blízkého východu, 1,4 procenta ze severní Afriky, zatímco země původu nebyla v 6,4 procentech případů známa.

Finsko není v tomto ojedinělé, podobné výsledky byly nalezeny v Německu , Francii, Dánsku , Rakousku a Itálii

Ve snaze minimalizovat význam národností, oblastí původu a kultur sexuálních delikventů narozených v zahraničí vědci uvedli, že žádný jediný faktor nemůže zohledovat výskyt sexuálních trestných činů ve společnosti, protože u podezřelých pachatelů byly shledány i další problémy, jako jsou špatné dovednosti při řešení problémů, impulzivita, problémy s regulací emocí a špatná sebeúcta.

Vědci také zdůraznili, že přílišné zastoupení cizinců v sexuální trestné činnosti nelze vysvětlit pouze sociální nevýhodou. Jako další rizikové faktory uvedli duševní onemocnění, antisociální chování, užívání omamných látek a kriminální minulost.

„Abychom byli schopni účinně předcházet sexuálním trestným činům, musíme pochopit rizikové faktory a vzorce chování spojené s těmi, kdo tyto zločiny páchají,“ uzavřel v prohlášení Teemu Vauhkonen, výzkumník Institutu kriminologie a právní politiky.

Finská ministryně vnitra Maria Ohisalo ve světle alarmujících údajů připustila, že problémy s integrační politikou jsou jasně přítomny a je třeba je řešit, a dodala, že nově zveřejněné statistiky jsou „velmi znepokojivé“.

„To jsou velmi znepokojivá čísla,“ řekla. „Je to jistě případ, kdy lidé nepochopili, jaká jsou v této společnosti dodržována lidská práva a integrita lidí. Ano, na straně vlády je co dělat.“

Mezi finskou populací čítající 5,5 milionu lidí, bylo v roce 2020 něco přes 367 000 přistěhovalců první generace.

K uvedenému jen dodávám, že o hlavní příčině samozřejmě výzkumníci mlčí, takže celý výzkum byl zcela zbytečným, protože jen potvrdil to, co všichni ví. Ovšem chybí v něm důležitý faktor, který absolutně nejvíc přispívá k tomuto kriminálnímu chování, zejména v oblasti sexuálních deliktů. Tento faktor lze vyjádřit jediným slovem: ISLÁM….

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Finsko: Cizinci jsou nadměrně zastoupeni v sexuálních zločinech

  1. Treba dodať,že už aj v športových reprezentáciách Fínska sú dosť dlhý čas cudzinci zastúpení neúmerne. Často bez znalosti aspoň jedného z dvoch úradných jazykov. Stačí si prezrieť na Wikipédii káder fínskeho „národného“ futbalového tímu na čele so slovenským rodákom Lukášom Hrádeckým a Afričanom Glenom Kamarom…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout