V Itálii je stále více dětí bez znalostí italštiny, některé multikulturní školy učí v arabštině

V Itálii je stále více dětí bez znalostí italštiny, některé multikulturní školy učí v arabštině

Vlastně jde o totožnou situaci jako v jiných islamizovaných zemích. Mnohde se již islamizaci v tomto smyslu dávno podřídili, zejména pak ve Francii, kde je již arabština na školách běžná, ovšem objevuje se i v Německu nebo Švédsku.

Pokud tak někdo hovoří o integraci, pak právě podobné zavádění arabštiny nejen do škol, ale také na úřady,  ukazuje, že zde ve skutečnosti o žádnou integraci nikdy nešlo (a to ani nemusíme chodit do zahraničí – viz interkulturní koordinátor v arabštině na brněnské radnici).

Žáků s neitalským občanstvím ve školním roce 2019/2020 bylo 876 801 (10 % školní populace). Italskými regiony s nejvyšším podílem žáků v celkové školní populaci s neitalským občanstvím jsou Lombardie (25,6 %), Emilia-Romagna (12 %) a Veneto (11 %). Naopak velmi lidnaté regiony jihu mají mnohem nižší procento žáků s neitalským občanstvím: například Kampánie, Sicílie a Apulie mají 3,2 %, 3,1 % a 2,1 % přítomnost žáků s neitalským občanstvím, kteří často ani neumí italsky.

Gratulujeme Lize, která řídí Lombardii. Brzy to bude emirát. Pak je celkem jasné, proč se začala objevovat na školách i arabština. Mezi kritické otázky, o nichž zpráva informuje, patří skutečnost, že 30 % žáků s neitalským občanstvím je poněkud opožděných a učivo nezvládají.

Procento cizinců je samozřejmě nerovnoměrně rozděleno v různých typech škol a v různých ročnících: je to 12,1% na základní škole, 31,8% na středních školách, 56,2% na odborných školách a učilištích (sem jsou zřejmě zařazováni i „vousatí sirotci bez doprovodu“). Pozdější nástup do školní výuky a celkově horší zvládání učiva, jsou jedny z faktorů, které také ovlivňují výuku Italů nucených zpomalit kvůli přítomnosti hostů.

Italští studenti dokončují studium s lepšími známkami než přistěhovalci a děti přistěhovalců narozené v Itálii. Italové si tak dováží nevědomost a budoucí chudobu…

Jak je vidět, tak italské děti také ničí Bruselem nařízená inkluze, navíc s jasnými známkami postupného přechodu na chalífát…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

2 thoughts on “V Itálii je stále více dětí bez znalostí italštiny, některé multikulturní školy učí v arabštině

  1. NIe je otázka či, ale kedy sa budú pouličné krádeže a lúpeže /pre Taliansko tak typické/ trestať podľa tvrdého saudskoarabského výkladu šaríe. Teda stínanie rúk, prípadne aj bičovanie. Pochopiteľne, predtým ešte prebehnú kruté boje medzi miestnymi mafiami /aj zahraničnými, napr. nigérijskou/ a Saudskou Arábiou, resp. Tureckom a Katarom platenými vahhábistickými vojskami . A tí druhí samozrejme vyhrajú a náboženská polícia získa nikým a ničím neobmedzené právomoci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.