Střípky ze summitu G20: Biden, Bolsonaro i Greténi – co se dělo před summitem? (videa)

Střípky ze summitu G20: Biden, Bolsonaro i Greténi – co se dělo před summitem? (videa)

V mainstreamových médiích se z podobných akcí dozvíte většinou jen to, o čem se na summitu jednalo, kdo se účastnil či co se dojednalo.

Ovšem často už příjezd nejvýše postavených světových politiků je poměrně rušný a mnohdy se ukáže i to, že není politik jako politik. Na druhou stranu ani miláčci vládnoucích libtardů – klimaalarmističtí Greténi – nemohli při příjezdu chybět.

Biden – jak jinak – přijel do Říma s maximální ochrankou. Prosazovatel klimatických dohod a zelené politiky přijel v doprovodu 85 aut, jak vidíte na titulním obrázku. A to má být jedno z hlavních témat summitu „ekologická transformace a uhlíková neutralita“. Co na to Gréta? Jakoupak asi zanechala všechna ta auta uhlíkovou stopu?

Biden přijel na summit perfektně střežený a nikdo neměl možnost ho venku byť jen na moment spatřit. To brazilský prezident Bolsonaro si ještě na ulici v davu „pokecal“ se svými fanoušky:

Ale pryč od politiků. Ještě před jejich příjezdem byly blokovány silnice, které vedou do Říma. Kým jiným, než ekofanatiky, které promptně odklidila policie. Zajímavé, pokud blokují průjezd řadovým občanům, policie se zrovna nepřetrhne, zde byl zásah docela rychlý:

Policie uklidila demonstranty z „klimatického tábora“, kteří seděli v centrálním pruhu via Cristoforo Colombo v Římě a blokovali dopravu směrem do centra.

Po uvolnění středního pruhu demonstranti pokračovali v obsazování vedlejšího pruhu, seděli nebo leželi na asfaltu. „Pokud se to nezmění, zablokujeme město,“ křičeli klimatičtí aktivisté. Na místě byla obrněná vozidla a policisté.

„Katastrofa přichází, je čas jednat“ a „Z Říma do Glasgow jsou vaše iniciativy problémem“: to jsou některá z hesel skandovaných aktivisty z klimatického tábora, kteří mezitím odešli v průvodu v doprovodu policie. „Míříme na ministerstvo, které je příkladem toho, co nechceme, “ řekl jeden z demonstrantů. „Pokud se to nezmění, zablokujeme města,“ křičí demonstranti…

 

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout