Socha Michelangelova Davida na výstavě Expo v Dubaji nesmí být vidět nahá

Socha Michelangelova Davida na výstavě Expo v Dubaji nesmí být vidět nahá

Možná si pamatujete na zakrývání soch, k němuž již v minulosti Itálie přistoupila při návštěvě delegací z islámských zemí. Nyní byl odhalen italský pavilon na Expo 2020 v Dubaji, přičemž socha Davida byla umístěna tak, aby neurážela muslimy…

Italský pavilon na Expo 2020 v Dubaji byl slavnostně otevřen veřejnosti z celého světa pod názvem „Beauty Unites People“. Otevření se zúčastnili zástupci regionů, obchodu, vědy a kultury z celé země.

Nicméně, kopie sochy Davida od Michelangela, ikony renesance, je vidět jen částečně – pouze hlava a část trupu – aby nerozrušila muslimy.

Celý David byl cenzurován, aby nepoškodil „citlivost“ hostitelské země: hlava se vynořuje z osmiúhelníkové díry v podlaze horního patra pavilonu, v kulaté místnosti pokryté mozaikami, připomínajícími byzantské umění Galla Placidia. Tělo je naopak v této osmiúhelníkové díře zanořeno dolů, tj. zbytek Davida není pro normálního pozorovatele viditelný.

Ital, který na projektu pracoval, vysvětlil: „Dokonce jsme přemýšleli o tom, že bychom mu oblékli spodní prádlo, ale čas byl příliš krátký. Příliš pozdě jsme si uvědomili, že bylo chybou přivézt sochu nahého muže do Emirátů.“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Socha Michelangelova Davida na výstavě Expo v Dubaji nesmí být vidět nahá

  1. Snad spíš muslimky by rozrušil David, né?
    ?
    Emiraťané dostali dáreček za Abrahámovy dohody, tohle je jenom jeden z mnoha.
    Dáreček v podobě nejmodernějšího zbrojního arzenálu bude taky bezva, jenom aby to donátor nepřepísknul. Myslím, že z toho byl kapku rozpačitý i Netanjahu. ?
    Oni ti kluci arabský mají docela za ušima.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout