23členný gang převážně marockých vykradačů bankomatů operoval v Německu a Holandsku

23členný gang převážně marockých vykradačů bankomatů operoval v Německu a Holandsku

Všechny velké loupeže za poslední roky má v obou uvedených zemích na svědomí právě ona údajně obohacující část společnosti. Rozvětvené rodinné klany jsou pak rozmístěny po celé Evropě, často nepůsobí jen v jedné zemi. I proto zřejmě nebyl pro tento gang žádný problém loupit střídavě v Holandsku i Německu.

Zajímavý je na tomto případě i přístup drtivé většiny mainstreamových médií, která se od samého začátku snažila zakrýt skutečný původ zločinců. Opět se zde hodí fakt, že v zemích EU má již občanství kdekdo a to často nejen ten, kdo se narodí přistěhovalcům, ale i ten, kdo přišel v posledních letech…

Německá a nizozemská policie již nejméně 18 měsíců vyšetřuje několik větších skupin podezřelých z mnoha případů zničení a vykradení bankomatů v Holandsku a Spolkové republice. Nyní policisté v Nizozemsku udeřili. 23 gangsterů bylo zatčeno. Zatčení bandité opakovaně útočili na spořitelny a banky, zejména v šesti spolkových státech: v NRW, Dolním Sasku, Bádensko-Württembersku, Sasku-Anhaltsku, Bavorsku a Šlesvicku-Holštýnsku.

Pilní zločinci se zřejmě prozradili vyšetřovatelům tím, že – paralelně s jejich loupežemi – v určitém okamžiku také nakupovali bankomaty od společnosti v oblasti Osnabrücku ( pozn.: jde o město s vysokým podílem islámských radikálů). Samozřejmě s cílem trénovat různé způsoby, jak se co nejlépe dostat do bankomatu, aniž by došlo k poškození obsahu.

V dnešní době už bankovní lupiči obvykle nenutí se zbraní v ruce zaměstnance peněžních institucí, aby vytáhli tlusté balíky peněz. Spíše bandité vykrádají bankomaty mimo pracovní dobu.

V Holandsku bylo zatčeným gangsterům zabaveno 20 elektronických komunikačních zařízení, četné datové nosiče a paměťová média, oblečení pachatelů, výbušné náčiní, stroj na počítání peněz a přenosné modré světlo. Tito bankovní lupiči způsobili škody ve výši několika milionů eur, zejména v Německu. Vyšetřovatelé nyní doufali, že se dovědí více o  strukturách zločineckých gangů.

V dnešní době je opět zarážející, že několik médií chválí úspěch při pátrání policie, přičemž poznamenávají, že jsou to pachatelé, kteří pocházejí z Holandska. Jakého etnického původu jsou bankovní lupiči, ale není zmíněno ani slovem.

Mnozí kriminalisté vědí, že policie – ať už v Nizozemsku nebo v Německu – si je dobře vědoma geografického a etnického původu většiny bankovních gangsterů.

Pachatelé žijí převážně v Holandsku, patří k mafiánským gangům a mají přistěhovaleckou minulost. Vážnými zločinci jsou většinou Maročané, Syřané a Moldavané. Mnoho z nich má dvojí občanství.

K současným zatčením došlo ve městech Amsterdam, Utrecht a Haag. Ale kupodivu vyšetřující orgány propustily 14 z 23 zatčených lidí poměrně rychle, nyní je ve vazbě pouze devět obviněných. Tři z nich mají být vydáni do Německa.

Zdá se, že i gangsteři zatčení v Nizozemsku jsou často propuštěni na svobodu, protože údajně nejsou podezřelí z toho, že se chtějí vyhnout trestnímu řízení.

Příslušná demolice bankomatu je obvykle profesionálně připravena a prováděna bankovními lupiči. Specialisté se například podílejí na konstrukci výbušných zařízení, zajištění zbraní nebo krádežích rychlých automobilů, které slouží jako dopravní prostředek.

Podle NRZ se jedná o gangy, které často spolupracují v rámci organizovaných klastrů. Jde o síť asi 200 až 400 lidí, většinou mladých mužů s marockými kořeny. To také před několika měsíci potvrdilo policejní oddělení:  „Většina pachatelů má nizozemský pas a je marockého původu.“

Tito cizinci většinou patří k vysoce zločinným a soběstačným rodinným klanům, z nichž každý se přísně etnicky izoluje, ale často úzce spolupracují s jinými muslimskými zločineckými organizacemi.

Většina zločinců dokonce dostává státní sociální pomoc a žije ve státních bytech, opět na náklady státu.

Přestože je v příslušných státních úřadech uloženo mnoho faktů, mainstreamová média – a také politika – zjevně chtějí znovu a znovu skrývat, že tito muslimští bankovní lupiči původně přišli do západní Evropy jako údajní „uprchlíci“, kteří zde údajně hledají „ochranu“…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “23členný gang převážně marockých vykradačů bankomatů operoval v Německu a Holandsku

  1. Jsou to paradoxy, nejdřív si do země postit a dovézt zločince, a pak je s velkou námahou a výdaji chytat. Pro nás poučení: prevence, imigranty nebrat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout