Rakousko: Tři Afghánci, kteří brutálně hromadně znásilnili studentku, byli propuštěni na svobodu

Rakousko: Tři Afghánci, kteří brutálně hromadně znásilnili studentku, byli propuštěni na svobodu

Bestiální znásilnění třemi „nezletilci bez doprovodu“ má za důsledek doživotní trauma mladé studentky, zatímco tři pachatelé, považovaní na základě jejich výpovědi za nezletilce, si mohou po krátkém trestu pro mladistvé užívat svobody do sytosti. A vzhledem k tomu, jaký věk oni sami udávali, zřejmě ani nebudou mít tento bestiální čin uveden v rejstříku…

Tento čin šokoval celé Rakousko: Tři mladí Afghánci opakovaně znásilnili 21letou tureckou studentku na toaletě v Pratersternu ve Vídni. Trojice byla chycena, usvědčena. O několik let později jsou všichni tři pachatelé zpět na svobodě: byli předčasně propuštěni z vězení.

Zločin byl dobře naplánovaný: Dva údajně 17letí vetřelci z Afghánistánu a jejich 16letý komplic přepadli 21letou výměnnou studentku na záchodě v Pratersternu ve vídeňské čtvrti Leopoldstadt v pátek 22. dubna 2016 v 1 hodinu ráno. Jakmile byla dívka na záchodě, jeden pachatel otevřel zámek mincí. Mladá žena se bránila – tři Afghánci  ji srazili k zemi, přičemž hlavou udeřili oběť  do záchodové mísy, ústa a nos jí drželi zavřené. Mladší pachatel studentku brutálně držel, jeho dva krajané ji pak několikrát znásilnili.

Tři muži byli brzy vypátráni, ale u soudu na konci ledna 2017 byli pokorní a stydliví. Předsedající soudce jasně uvedl: „Lítostivé doznání není to, co obžalovaní učinili, protože opakovaně relativizovali své jednání. Mnohonásobné znásilnění, extrémně brutální postup, skutečnost, že tři pachatelé čelili samotné oběti, která byla navíc v obzvláště bezbranné situaci na záchodě, byly přitěžujícími faktory. Soudce dodal: „Nedokážu si představit, že by jim po obvinění mělo zůstat právo pobytu.“

Soudce uložil tresty odnětí svobody:  šest let pro dva 17leté Afghánce, jednou pět let pro o rok mladšího pachatele. Tři násilníci by proto měli být ve vězení až do příštího roku.

Ale tři Afghánci už nejsou ve vězení, jsou volní, stále žijí v Rakousku. Tři násilníci jsou někde ve Vídni nebo ve velkém německém městě. „Ano, všichni tři chlapci byli propuštěni z vazby dříve,“ potvrdil právník Dr. Martin Mahrer.
„To není vůbec neobvyklé, ale v trestním systému je to vlastně normální“, vysvětluje právník: po odpykání 2/3 trestu odnětí svobody se předpokládá propuštění, takže afghánští sexuální zločinci byli propuštěni ze svých cel po pouhých třech a čtyřech letech. Vzhledem k odsouzení v lednu 2017 a měsícům předběžné vazby mohly být na začátku letošního roku propuštěni i dva hlavní pachatelé.

Oběť se už nebude muset obávat setkání s těmito třemi Afghánci: Studentka je zpět v Turecku, právnička Sonja Azizová říká: „Požadavek, aby tři pachatelé zaplatili mladé ženě 24 310 eur jako náhradu za bolest a utrpení, nebyl splněn. Nebyl zaplacen ani cent, částka je považována za nedobytnou, tři pachatelé pravděpodobně vyváznou bez placení.“

Kde nyní žijí tři Afghánci nelze zjistit, neboť jejich místo pobytu i nová identita jsou tajné. Šance na to, že by ovšem byli deportováni, jsou nesmírně nízké: za čtyři roky (od května 2017 do května 2021) došlo pouze k 1316 nuceným odchodům Afghánců, což je v průměru 329 osob ročně. V Současné době je v Rakousku 44 000 Afghánců, z nich téměř 5 tisíc spáchalo v loňském roce trestný čin.

K uvedenému jen dodávám, že jde o další z mnoha příkladů pokrytecké politiky rakouské vlády, která si dlouhodobě kriminální Afghánce šlechtí a nemá snahu změnit zákony tak, aby byly tresty jakkoli odstrašující….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Rakousko: Tři Afghánci, kteří brutálně hromadně znásilnili studentku, byli propuštěni na svobodu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout