Celkem 4877 Afghánců spáchalo v Rakousku v roce 2020 trestný čin, nebyli deportováni

Celkem 4877 Afghánců spáchalo v Rakousku v roce 2020 trestný čin, nebyli deportováni

V souvislosti se znásilněním a vraždou třináctileté dívky dvěma Afghánci se v Rakousku rozbíhá debata, která má upozornit na to, že v zemi se prakticky téměř neprovádějí deportace. A to dokonce ani deportace několikanásobných zločinců, jak potvrdil i případ jednoho z vrahů třináctileté Leonie.

Rakousko již patří k nejvíce islamizovaným zemím Evropy, přičemž ze strany vlády prakticky neexistuje nějaká snaha o řešení stávající situace. Proklamovaný boj proti politickému islámu vyšel naprázdno, naopak se potvrdilo, že vládní Zelení dlouhodobě podporují islámské radikály z Grazu. Nyní se ukazuje, že pokud by vláda konala tak, jak má, rodiče by nepřišli o svoji dceru, neboť kriminální Afgánec by již byl zpět v Afghánistánu.

Podle statistik kriminality spáchalo v Rakousku v předchozím roce 4 877 Afghánců trestný čin. Informoval o tom dnes, ve středu, deník OE24. Zvláště pozoruhodné: 47 Afghánců bylo obviněno ze znásilnění. V poměru k počtu obyvatel tak páchají Afghánci znásilnění jedenáctkrát častěji, než Rakušané.

Vzhledem k názoru Zelených, kteří jsou proti deportaci do údajně válečné zóny Afghánistánu, a kvůli dodržování mezinárodních zákonů, je černozelená vláda velmi laxní, pokud jde o deportaci kriminálních žadatelů o azyl. Nicméně kancléř Kurz včera, v úterý, v ZIB1  řekl:

Se mnou rozhodně nikdy nezastavíme deportace do Afghánistánu a zostříme azylové zákony pro žadatele o azyl, kteří spáchali zločiny. Naopak, je zapotřebí důsledný přístup ke zločincům.

Nebylo to nic víc a nic méně než pokrytecké blábolení, když v zemi ve skutečnosti zůstávají mnohonásobní recidivisté a Afghánci deportováni nejsou. Naproti tomu lídr FPÖ Herbert Kickl okamžitě předložil „desetibodový plán“ a řekl:

Primárním cílem ministra vnitra a federální vlády je chránit vlastní obyvatelstvo. A to je místo, kde došlo k selhání. Ne poprvé, ale podruhé. 

Ještě pokrytečtější než Kurz v této otázce je šéfka SPÖ (sociální demokracie) Pamela Rendi-Wagnerová, která na Twitteru uvedla:

Jsem šokována touto vraždou. Můj postoj je jasný: nesmí se to už stát, nesmí se to opakovat, zvláště když nyní víme, že údajný pachatel již měl záznam v trestním rejstříku. Zajímalo by mě, proč nebyl deportován.

Vloni v průběhu rozpravy o deportaci žadatelů o azyl, kteří jsou v učení, SPÖ dokonce požadovala úplné  zastavení deportací mladých:

Zákaz deportace by se měl vztahovat na všechny mladé lidi, kteří se v Rakousku účastní učňovské přípravy bez ohledu na jejich kvalifikaci,  ať už mají nárok na azyl nebo doplňkovou ochranu.

Jak tedy vidíte, tak po činu se náhle politici nestačí předhánět v tom, kdo za vše může. Přitom od roku 2015 to byly právě tyto strany, kdo většinou v Rakousku vládnul. A deportace nefungovaly ani za socanů, ale ani za současné vlády. Stejně tak do země i nadále proudí další žadatelé o azyl.

Je více než pravděpodobné, že mnozí Afghánci páchali trestné činy opakovaně podobně, jako jeden z vrahů mladé Leonie. A přesto nebyli deportováni. Pak je jakékoli prohlášení vlády jen pokryteckým tlacháním, protože důležité jsou reálné činy a ne plané kecy. Ty mladé dívce život nevrátí. Její život mohl být naopak ušetřen, pokud by se důsledně deportoval každý afghánský kriminálník…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

One thought on “Celkem 4877 Afghánců spáchalo v Rakousku v roce 2020 trestný čin, nebyli deportováni

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout