Giorgia Meloni a její Fratelli d’Italia ovládne Řím

Giorgia Meloni a její Fratelli d’Italia ovládne Řím

Už nějakou dobu se mohutně přelévají hlasy od Salviniho Ligy k Fratelli d’Italia Georgie Meloni. Ve všech průzkumech preferencí vede a nyní, při probíhajících komunálních volbách, je kandidát Fratelli d’Italia v Římě jasným favoritem. Itálie se tak v tomto ohledu značně liší od zbytku Evropy, hlavní město nevolí vítače. Občané Říma už mají zcela zřejmě dost jak každodenního obohacování, tak velmi rychle postupující islamizace města.

Fratelli d’Italia je nyní jediná opoziční strana Draghiho vládě, v níž je Salvini po celou dobu účasten, aniž by jakkoli zakročil proti rekordní invazi, která nyní sužuje zejména Lampedusu. V červenci prohlásil, že pokud se do konce srpna neuzavřou přístavy, tak vládu položí. Přístavy se ovšem neuzavřely, naopak, od září jsou zaznamenány i rekordní přistání jak na Lampeduse, tak v Kalábrii – a Salvini mlčí…

I to je zřejmě důvod, proč jeho voliče do značné míry přebrala právě Georgia Melloni.

S 20 % hlasů na národní úrovni nyní vede Fratelli d’Italia, kterou Meloniová vede od roku 2014, v prvním kole komunálních voleb, které se konají v neděli a pondělí ve více než 1100 obcích, včetně Říma, Neapole, Turína, Milána a Boloně.

Zdá se tedy, že pokud nedojde k předčasnému pádu Bruselem sestavené vlády nikým nevoleného Draghiho, bude Fratelli d’Italia jasným vítězem parlamentních voleb v roce 2023. Ostatně, jde také o jedinou italskou parlamentní stranu, která se jasně a jednohlasně vymezila proti plošné povinnosti covid pasů v takové míře, v jaké tato povinnost ještě nikde jinde v Evropě zavedena nebyla.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 4.9]

One thought on “Giorgia Meloni a její Fratelli d’Italia ovládne Řím

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.