Volby v Německu: V Sasku a Durynsku vyhrála AfD

Volby v Německu: V Sasku a Durynsku vyhrála AfD

Už dlouhodobě je jasně vidět propastný rozdíl v tom, jak volí východ a západ republiky. Je znát, že na východě jsou lidé mnohem lépe naučeni číst mezi řádky a rozeznají tak i utužující se totalitu. Je zřejmé, že starší zde do značné míry vedou i mladší generaci, která není současnou ideologií indoktrinována tak silně, jako v západní části země.

Modrá obloha nad Saskem a Durynskem: AfD je v Sasku jednoznačně nejsilnější silou s 24,6 procenta, za ní je SPD (19,3 procenta) a saská CDU se 17,2 procenta.

Kretschmer (dosavadní saský premiér za CDU) přičítá úspěch AfD v Sasku, která se opět stala nejsilnější silou a získala deset ze 16 přímých mandátů, chybám ve federální politice, zejména v boji proti pandemii. Tam Sasko působilo blíže k lidem a rozhodlo se například proti zavírání mateřských školek a škol. Tuto cestu však zastavila federální nouzová brzda.

Kolaps CDU, nejen v Sasku, nebyl způsoben pouze covidovou politikou. Kretschmer zapomíná na jeho vtip, kterým jako komisař pro Východ urazil miliony voličů a obvinil je z „demokratických deficitů“ a „socializace diktatury“. Nyní byla Saské CDU předložena účtenka. Kretschmer mohl tušit, kam se cesta CDU pohne už během jeho návštěvy Liebertwolkwitzu:

V Durynsku se AfD stala poprvé nejsilnější stranou s 24 procenty, SPD druhou nejsilnější stranou s 23,4 procenta, CDU 16,9 procenta a levice klesla na 11,4 procenta (ztráta 8,2 procenta ve srovnání s rokem 2017).

Co tyto volby ukazují? Třeba to, že kdyby bylo Německo opět rozdělené, byla by politika obou částí diametrálně odlišná. V západní části by tak nakonec nejspíš skutečně vyhrála ona tak dlouho proklamovaná červeno-rudo-zelená koalice a sestavila by vládu nekonečně otevřených hranic a zničující zelené politiky. Na východě by pak možná nakonec vládla AfD a tím i zdravý rozum….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Volby v Německu: V Sasku a Durynsku vyhrála AfD

  1. Je to sešup, AfD nemá v Germánistánu šanci. Němčouři jsou rádi že mají mír, ekonomice se daří, tak jim to stačí.
    Jakákoli změna vítací politiky by naštvala novoněmce, těmi se to tam už jenom hemží . Tak nač riskovat, nechaj to koňovi, ten má větší hlavu. ?

    1. A z čeho usuzujete ,že Němci mají mír a klid?Vždyt jsou od konce války okupovaný a budou podle jim vnucené smlouvy okupováni až do roku 2099.Zatím musí platit obrovské výpalné Izraeli a kupovat mu zbraně a samozřejmě USA jsou tam uhnízděni a už se nehodlají odsunout domů.Mají své okupační základny v obrovském počtu po celém světě a nyní plánují demokraticky se svými poskoky ze států v NATO přepadnout Rusko.No a již dlouho řídí obrovskou migraci do západní Evropy .Promíchávají obyvatelstvo a ničí tím národnosti a kultutru..Velice mnoho lidí z Německa již uteklo právě kvůli tomu „MÍRU“ pryč aby mohli žít v bezpečí.Velice mnoho jich šlo do Madarska a také Polska.No a nyní po volbách je čeká samozřejmě ještě něco horšího.Bohužel.

  2. Alespoň v části Německa mají rozum, ovšem celostátně je to průser, is lamizace a rudozelený úděl budou pokračovat ….. My bychom měli stavět plot.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout