Francouzský kostel hořel 2x během 4 dnů

Ve Francii hoří kostely prakticky denně. Už ani nemá význam se zmiňovat o každém jednotlivém případu, z výčtu a popisu případů kostelů, které třeba jen poslední rok hořely či byly jinak poškozeny, by už byla celá kniha. Vždy se jedná o dílo žháře, případně vandala. Pokud se pak výjimečně podaří pachatele dopadnout, jde téměř bez výjimky o muslima.

I když neupozorňuji na každý podobně poškozený kostel, občas zde přesto některý  z případů zveřejním. Ten aktuální mne zaujal především tím, že zde někdo založil požár hned 2x během 4 dní. I přesto nebyl pachatel – jako obvykle – dopaden.

Napadla mne ovšem nejen v souvislosti s tímto požárem, ale i všemi ostatními jasná otázka:

„Jak je možné, že při tom, co se dlouhodobě ve Francii děje už dávno nejsou v kostelích a jejich okolí instalovány kamery?“

Právě kamery by zcela jasně odhalily pachatele. Jenže zdá se, že někomu se nehodí, aby byly u křesťanských objektů (nejedná se jen o vandalismus u kostelů, ale i různých kaplí, soch, hřbitovů apod.) umístěny kamery. Přitom by pomohla i poměrně levná fotopast. Pak není divu, že může v jednom jediném kostele dojít během 4 dnů ke 2 případům žhářství.  A není ani nic udivujícího na tom, že dodnes nikdo neví, kdo způsobil požár katedrály Notre Dame…

Dva požáry ve čtyřech dnech ve stejném kostele, to je velmi podivná situace, která se stala tento týden v Saint-Loup-Hors poblíž Bayeux. Dvě stížnosti byly podány po prvním požáru v neděli a další po středečním požáru.

V neděli 19. září byl starosta Saint-Loup-Hors Samuel Dumas upozorněn na to, že v kostele jeho obce došlo k malému požáru. Hořel transparent, plameny byly rychle uhašeny jedním z hasicích přístrojů přítomných v budově. Kostel byl postavený částečně ve dvanáctém století a je klasifikovaný jako historická památka. Kostel je otevřený veřejnosti každý den .

Ve středu odpoledne přišel od kolemjdoucího další poplach. Viděl kouř vycházející ze střechy. Hasiči dorazili rychle a rychle se jim podařilo dostat oheň pod kontrolu. Zpovědnice a dřevěný nábytek jsou však zničeny, stejně jako některé obrazy a sochy….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

One thought on “Francouzský kostel hořel 2x během 4 dnů

  1. Součástí is lamizace je vymazání Francouzské kultury, nejdříve křesťanské a židovské, i ostatní (v Bataclanu vymazání bigbítu, hudby).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout