V německých předvolebních debatách nebylo slovo „islám“ zmíněno ani jednou

V německých předvolebních debatách nebylo slovo „islám“ zmíněno ani jednou

Jak již jistě sami víte, tak volby v Německu vyhráli socani (SPD), kteří byli poměrně těsně následování CDU/CSU s historicky nejhorším výsledkem této partaje. Na to, jaké bude složení vlády, si zatím musíme počkat, jedinou dobrou zprávou německých voleb je, že poprvé vypadli možná nejnadšenější vítači, Die Linke.

Německá politika se tak výrazně nezmění, každopádně nehrozí některými analytiky nastiňovaný úplně nejhorší scénář, podle něhož měla vzniknout červeno-zeleno-rudá koalice (SPD+Zelení+Die Linke). Jisté je i to, že v jednu dobu favorizovaná Baerbocková nebude kancléřkou. Zdá se, že takového extrému už se zalekli i sami Němci…

Analýzu budoucí německé vlády ovšem nemá nyní cenu dělat, neboť vláda zatím nebyla sestavena. Jisté je, že povládne SPD s CDU/CSU a s nimi buď FDP nebo Zelení.

Co mne ovšem zaujalo, byl postřeh francouzských médií, která zaznamenala, že Němci po celou dobu debat ani jednou nezmínili slovo „islám“. Přitom ve Francii jde o slovo při každé debatě stále dokola skloňované a připomínané. V situaci, kdy v Německu žije v celé populaci podle odhadů kolem 20% muslimů, přičemž nejvíc je jich v nejmladší generaci, by mělo jít o téma zásadní.

Nejstarší generace, kde je v Německu zastoupeno nejméně muslimů, vymírá, zatímco ty nejmladší se množí a další muslimové do země přicházejí. V Německu už mají i své no-go zóny a vleklé problémy s arabskými a tureckými zločineckými klany, počty znásilnění i vražd ze cti  trhají rekordy. Přesto se k tématu islámu v této zemi mlčí.

Z Francie se to může zdát neuvěřitelné, ale slovo „islám“ nebylo v hlavních televizních debatách německé legislativní kampaně vysloveno ani jednou. Termín „imigrace“ používají jen zřídka, ve většině případů zástupci  strany AfD. Stručně řečeno, tato témata prolínající se francouzskou prezidentskou předvolební kampaní, na Rýně zcela chybí. Daleko za změnou klimatu, kde Německo výrazně zaostává za oživením uhelných elektráren, sociální spravedlností se zhoršujícími se nerovnostmi, modernizací infrastruktury nebo digitalizací. Neustále omílaným tématem předvolebních debat v Německu byl i Covid…

Tolik tedy krátké zhodnocení Francouzů, které udivuje, že u nich často omílané téma, které by mělo nyní alespoň okrajově rezonovat německými předvolebními debatami, je v Německu zcela tabu. Slovo „islám“ tak nepadlo v jediné debatě ani jednou. To, že toto téma zatím není aktuální třeba u nás, kde žije odhadem 1% muslimů v celkové populaci, se ještě dá pochopit. Ale jak je možné, že se toto téma bála v Německu, které má slušně nakročeno k chalífátu a má za sebou i nedávný útok muslima ve Würzburgu, nadnést dokonce i AfD?

Němci tak jen potvrdili, že jsou s budoucí islamizací víceméně smířeni. Možná si říkáte, že jde o Němce a to by nás nemělo zajímat. Jenže Němci jsou v našem sousedství a navíc právě Němci určují politiku celé EU. A rozhodně to není poprvé, kdy svojí šílenou politikou ohrožují celou Evropu….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “V německých předvolebních debatách nebylo slovo „islám“ zmíněno ani jednou

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout