Švédsko: Do bytu hodil neznámý pachatel granát, jedna žena byla zraněna

Švédsko: Do bytu hodil neznámý pachatel granát, jedna žena byla zraněna

Švédsko je co do počtu granátových útoků v Evropě na absolutní špičce. V muslimských ghettech dochází k podobným incidentům poměrně často, ovšem dochází k nim i ve švédských čtvrtích, kdy například arabské gangy házely lidem do domu granáty jako varování předtím, než měli proti Arabům svědčit na policii.

Granáty se ovšem velmi často využívají i při vzájemných bojích gangů nebo při loupežích. Nyní se zřejmě jednalo o vyřizování účtů, jen si nejspíš pachatel spletl okno…

V noci na pondělí byl do bytu v Rotebro severně od Stockholmu hozen ruční granát. Podle policie rodina, která se stala obětí útoku, nebyla zamýšleným cílem.

K útoku došlo v noci z neděle na pondělí kolem 3:30 v bytě nedaleko centra Rotebra. Žena, která byla v bytě, musela být převezena do nemocnice se zraněním nohou, zranění nejsou hlášena jako život ohrožující. V zadní části bytu se objevily skleněné střepy.

rozbitá skleněná výplň ve dveřích v místě, kudy hodil pachatel granát

V noci a ráno policie uzavřela oblast kvůli forenznímu vyšetřování. Policie také prohledala oblast s pomocí policejního psa, ale bez výsledku. Žádný podezřelý pachatel nebyl zatčen.

Podle policie rodina, která se stala obětí exploze, nebyla zamýšleným cílem.

„Je to naprosto nepřijatelný incident. Velmi soucítím s rodinou, která se stala obětí tak závažného zločinu a která je v této souvislosti naprosto nevinná,“ říká Christoffer Bohman, místní policejní manažer v Sollentuně…

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Švédsko: Do bytu hodil neznámý pachatel granát, jedna žena byla zraněna

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout