Poté, co muslim pobodal na Novém Zélandě 6 lidí, odstranily novozélandské obchody nože z regálů

Poté, co muslim pobodal na Novém Zélandě 6 lidí, odstranily novozélandské obchody nože z regálů

Zákaz prodeje nožů není nic jiného, než zářná ukázka vrcholné stupidity těch, kdo podobné nesmysly vymýšlí. Problém přece není nůž, ale islám. Neodstraníte muslimy ze země, nezakážete islám, pak musíte do budoucna počítat i s dalšími útoky. A zákaz prodeje nožů nevyřeší vůbec nic. muslim si prostě najde jinou zbraň. Může zabíjet s pomocí dopravního prostředku, podomácku vyrobených výbušnin, nelegální zbraně, bodat může třeba i šroubovákem nebo skleněným střepem či jakýmkoli jiným bodným či sečným nástrojem.

Zákaz prodeje nožů tak ukazuje spíš na tristní stav západní společnosti, neschopné se bránit reálné hrozbě, než na cokoli jiného.

V reakci na teroristický incident v novozélandském supermarketu v Aucklandu, při kterém bylo pobodáno 6 lidí, řetězec supermarketů uvedl, že z regálů odstraňuje všechny nože – možná natrvalo.

Když terorista minulý pátek vstoupil do supermarketu v Aucklandu, začal křičet „Alláhu akbar“ a pak začal bodat lidi nožem. Podle policejního komisaře z Aucklandu Andrewa Costera byl muž zastřelen, údajně do 60 sekund od útoku. Terorista byl „zastáncem ideologie ISIS“, řekla novozélandská premiérka Jacinda Ardernová.

Po takových incidentech je vždy otázka „co teď?“ a „co se mohlo udělat?“ Spolu s veřejnou debatou bylo řešením řetězce supermarketů jednoduše přestat prodávat nože.

„Včera večer jsme se rozhodli dočasně odstranit všechny nože a nůžky z regálů, zatímco zvažujeme, zda bychom je měli dále prodávat. To není v žádném případě odrazem našich zákazníků, ale aktem podpory našeho týmu. Chceme, aby se celý náš tým cítil bezpečně, až přijdou do práce, zejména s ohledem na včerejší události,“ uvedl Kiri Hannifin, generální manažer pro bezpečnost, v prohlášení vydaném v sobotu.

Podezřelý byl údajně od roku 2016 pod neustálým policejním dohledem kvůli své podpoře násilné ideologie inspirované Islámským státem. Podle zákona nemohl být muž držen ve vězení, a tak byl místo toho neustále sledován.

„Policie sledovala muže, když šel do supermarketu Countdown v nákupním středisku New Lynn v Aucklandu. Říkali, že si mysleli, že šel nakupovat, ale vzal nůž z regálu a začal bodat lidi,“ poznamenal zpravodajský server.

Při útoku bylo údajně zraněno šest lidí a byli převezeni do místní nemocnice.

Countdown není jediná společnost, která odstraňuje nože z regálů supermarketů. Agentura Reuters uvedla, že podle místních médií následovalo jejího příkladu několik řetězců supermarketů.

Premiérka, která před časem neváhala obléci si hidžáb, se opět pustila do obrany ideologie, v jejímž jméně muslim útočil, když prohlásila:

„Útok byl proveden jednotlivcem – ne vírou, ne kulturou, ne etnikem, ale jednotlivcem, který je svírán ideologií, kterou zde nikdo ani žádná komunita nepodporuje,“ řekla premiérka. „Pouze on nese odpovědnost za tyto činy.“

Může za to samozřejmě islám, takže premiérka účelově lže podobně, jako všichni obdivovatelé islámu z řad západních politiků. Podobných „jedinců“ je už příliš, přičemž podobné výroky dalším útokům nepředejdou. Je jen otázkou času, než dojde k dalšímu podobnému činu. A s tím, jak si postupně muslimové přebírají jednotlivá území, budou počty útoků už jen stoupat…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “Poté, co muslim pobodal na Novém Zélandě 6 lidí, odstranily novozélandské obchody nože z regálů

  1. ….projev politiky ustupování ..“ a la New Zeeland“ . Jak jsme v před 85 lety v Evropě zažili.
    Anglosaská civilizace se řítí do záhuby, namísto aby na hrubosti , bohužel jak by měla , odpověděla ještě větší hrubostí. Státy, nejen Nový Zéland, rezignují na své poslání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.