Cenzuru internetu podporuje většina parlamentních stran, důkazy jsou nesporné

Cenzuru internetu podporuje většina parlamentních stran, důkazy jsou nesporné

Tímto článkem vlastně reaguji na několik článků od SOSP , tedy Společnosti pro obranu svobody projevu. Na články, které sledují jednotlivé postoje politických stran k cenzuře, jsem už před časem narazila na Pravém prostoru. Je samozřejmě bohulibé, když někdo takto veřejně upozorňuje na cenzuru, nicméně tyto články neřeší vůbec nic. Neukazují totiž na ty, kdo za cenzurou stojí, přičemž jde mnohdy právě o ty strany, které se zaklínají svobodou projevu. Mylně tak může jít o vytváření dojmu, že ti, kdo za cenzurou stojí, proti ní bojují.

V článcích jsou totiž zveřejněna výhradně tvrzení daných stran, která se ovšem ve většině případů ani v nejmenším nezakládají na tom, jak skutečně tyto strany jednají. Nakonec z toho „nejlépe“ vyšly ty strany, které na dotazy ohledně postojů k cenzuře neodpovídaly a hrály tak mrtvého brouka. Přinejmenším se nesnažily tvrdit, že jsou odpůrci cenzury.

Nicméně zajímalo by mne, proč SOSP neupozorní na to, že mnohé strany, zaklínající se svobodou projevu, ji ani v nejmenším nectí. Reálné kroky totiž ukazují, že jejich tvrzení neodpovídá skutečnosti. A mne nezajímají proklamace politických stran, ale reálné činy.

Cenzura byla plošněji v celé EU zaváděna během posledních možná 7-8 let. Postupně se ovšem přitvrzuje, aby se zřejmě salámovou metodou došlo k takové cenzuře, která se už nebude dotýkat pouze sociálních platforem. V té době již u nás vládly stávající strany, tedy většina parlamentních stran neměla možnost naplno ukázat, jak dalece cenzuru podporují. Nicméně i tak se již ukázalo mnohé.

Záhy po volbách 2017 byla v rámci PS založena členkou TOP0,09 Langšádlovou parlamentní „Platforma pro boj proti dezinformacím a kremelské propagandě.“  K této otevřeně cenzurní platformě se záhy přidaly všechny „Aspeňácké“, tedy probruselské strany – TOP, STAN, ODS, ANO, KDU, ČSSD a Piráti. Tím tyto strany potvrdily, že budou „hájit názory jediné strany a vlády“ – té bruselské.

Právě členové této platformy dva roky po volbách, tedy v roce 2019, sepsaly tzv. „zvací dopis“ do US kongresu. V něm tyto strany žádaly o okamžité zostření cenzury internetových platforem se sídlem v USA. Těmto eurosoudruhům z výše uvedených 7 parlamentních stran se totiž zdálo, že se u nás cenzuruje příliš málo. Tímto se tedy všechny uvedené strany plně odhalily, pak nemá cenu se jich dotazovat na postoj k cenzuře. Je zcela jisté, že ji podporují.

A to zdaleka není vše, nyní si vezmeme na paškál vládu, tedy ANO a ČSSD. Nutno podotknout, že i přes můj odpor k proislámské ČSSD nyní musím kvitovat, že tato partaj alespoň mlčí a nesnaží se tvrdit, že je proti cenzuře. Není – to víme všichni – a to je i důvod, proč na dotazy SOSP neodpovídá. Tedy alespoň si nehraje na „ochránce svobody slova“. Ve všech cenzurních záležitostech totiž jedou obě vládní strany hezky ruku v ruce.

Nicméně chameleonské ANO, které by dokonce bylo možné nazvat symbolem celoevropské cenzury, jako obvykle lže jako když tiskne. Proč se nad tím „ochránci svobody slova“ nepozastaví? Copak neví, kdo je to Věra Jourová? Politička, kterou hnutí ANO již 2x vyslalo do EK? Politička, která je v rámci celé EU symbolem tvrdé cenzury?

Jourová se začala zabývat cenzurou ještě v době, kdy měla na starosti ochranu spotřebitele (2014-2019). Téma ochrany spotřebitele ji však nezajímalo, neboť v době, kdy byla první volební období v EK, se zaváděla tvrdá cenzura a ona chtěla být u toho. Byla to právě ona, kdo si pozval majitele Facebooku Zuckerberga „na kobereček“.  Tedy internetové platformy začaly cenzurovat právě na základě intervencí Jourové, resp. jejích loutkovodičů (viz návštěva Alexandra a George Sorose u Jourové v Bruselu). V případě Jourové šlo o apel na cenzuru v rámci celé EU. Proto výše uvádím, že ANO lze považovat za symbol cenzury, neboť Jourová byla hnutím vyslána do EK i v dalším volebním období, kdy je již cenzura plně v její gesci.

I pokud se podíváme přímo na naši vládu, tak vidíme, že zavádění tvrdé cenzury se nijak nebránila. Naopak, na popud Pirátů, kteří jsou zastánci cenzury všech názorů, které neinklinují s těmi jejich, zavedla vláda ANO a ČSSD tzv. „předsudečnou nenávist“. Obě tyto partaje tak potvrdily, že souhlasí se stíháním lidí jen za jejich názory či myšlenky.

Předsudečnou nenávist vláda ANO a ČSSD schválila spolu s výroční zprávou o extremismu a předsudečné nenávisti za rok 2018 na svém jednání 29. dubna 2019. Tento výraz pak využila i ve zprávě MV o extremismu a předsudečné nenávisti za rok 2018, kde byli propíráni údajní pravicoví extremisté a menší část politické scény, většinou mimoparlamentní, ale asi půlka zprávy byla jen o SPD (v podobném duchu byly i zprávy z let 2019 a 2020).

Na základě tohoto zákona pak padalo jedno trestní oznámení za druhým, jednalo se dosud o desítky lidí, kteří jen něco napsali na sociálních sítích a skončili s tříletou podmínkou. Vždy se jednalo o odpůrce islámu a muslimské invaze, čímž vláda potvrdila, že je proislámská. Tedy potvrdil to především islamofilní ministr vnitra, který se ostatně nikdy svým obdivem k islámu netajil.

Známou obětí předsudečné nenávisti byl nedávno i asistent poslance Foldyny Michael Walter Kraft. Ten byl pro změnu odsouzen za článek, v němž se vyjadřoval proti muslimské invazi do Evropy a nabízel možná účinná řešení.

O tom, že jde o zákon, který se vzhledem k tomu, jak je praktikován, velmi blíží zákonu o rouhání podle práva šaría, jsem se zde již dříve zmínila. Na druhou stranu je pravda, že tento zákon průběžně zavádí v různých zemích EU a tam, kde je zaveden, je také využíván převážně proti odpůrcům islámu, případně kritikům LGBTQ agendy.

Nechápu, proč se bojovníci proti cenzuře nezabývají právě faktickými projevy podpory plošné cenzury jednotlivých parlamentních stran. To by bylo mnohem účelnější, než rozebírat lži politických stran, které se k cenzuře nehlásí, i když ji samy nejednou podpořily.

EU ústy Jourové ostatně dala zcela jasně najevo, že pokud se nebude dostatečně cenzurovat, může to znamenat vysoké pokuty pro dotčené internetové platformy. Přesto se dají najít i takové, které necenzurují a můžete si tam psát co libo. Pak nechápu, proč většina lidí, kteří s cenzurou nesouhlasí, nepřejde tam, kde je svoboda slova. Už totiž jen tím, že jste aktivní na cenzurované platformě, ji sami podporujete.

Je jisté, že cenzura u nás bude pokračovat i nadále, neboť ať už vyhraje volby kdokoli, bude to někdo z těch, kdo už ihned po minulých volbách dali najevo, že s cenzurou souhlasí. Je úplně jedno, co prohlašují ve svých programech. Důležité jsou vždy činy a ne slova. Ta se často mohou od reálných činů velmi lišit….

 

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Cenzuru internetu podporuje většina parlamentních stran, důkazy jsou nesporné

 1. Aký pôvod má Jourová , Šefčovič, mnoho eurobyrokratov na nižšej úrovni /samozrejme tiež nikým nevolených/ , ako aj europoslancov /viem minimálne o 8 takých ,ktorých zvolili na Slovensku/? Zbytočná otázka, však. Aj komunisti boli so svojim Úradom pre tlač a informácie obyčajní neškodní amatéri, keď ich porovnáme s bruselskými eurofašistami. Určite aj na Slovensku drvivá väčšina relevantných strán /zhruba 10/ s výnimkou ĽSNS Jourovej a Sorosove zločiny proti slobode internetu podporuje.

 2. Cenzura je fuj, ale možná ještě škodlivější je mlčení.
  O problémech se kterými se potýkají největší evropští “ vítači” se dozvím aspoň tady, sem tam se objeví zprávička i na Hovinkách.
  Ale o strašném vraždění v Jemenu se nedozvím nikde.
  Vražděj nejlepší přátelé amerického lidu, a v zájmu dalších nejlepších přátel amerického lidu.
  A tak je tahle genocida, pomocí řízeného hladomoru, zcela mimo hledáčku ofiko médií, zkrátka tabu.
  Možná i proto, že ti lidé v Jemenu jsou na tom tak bídně, že se nezmohou ani na cestu do Evropy

  1. O Jemenu už zprávy nikde moc nejsou, tak ani není co psát (neexistují zdroje), tam jde víceméně o setrvalý stav. Občas přinesu info o řádění Turků, nedávno jsem psala o bombardování syrské kurdské vesnice, mám tu i zprávu o jejich snaze vyhladit Jezídy (v tom si Turecko notuje s ISIS).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout