Francie: Pouliční boje v islamizovaných územích pokračují, útoky na policisty se množí (videa)

Francie: Pouliční boje v islamizovaných územích pokračují, útoky na policisty se množí (videa)

Asi zatím ani většina Francouzů nepochopila, že země již prochází občanskou válkou – tedy alespoň lokálně. Části Francie – jedná se o asi 150 lokalit – jsou totiž ve skutečnosti pod nadvládou těch, kdo tam bydlí, což jsou zpravidla muslimové původem z různých afrických zemí, často přímo z bývalých francouzských kolonií.

Policie se na tato místa bojí vyjíždět a pokud už tam nakonec musí, velmi často se stává terčem útoků. Ostatně, mnohé incidenty – jako zapalování kontejnerů a aut – mají za cíl nalákat na místo policisty a hasiče, na něž pak místní gangy útočí.

K posledním větším nepokojům došlo v Corbeil-Essonnes. Asi dvacet útočníků zapálilo ve městě ve čtvrtek večer několik požárů a  napadli policisty. Incidenty byly odplatou za předchozí zatčení některých členů gangu.

V noci ze čtvrtka na pátek místní zapalovali popelnice. V této čtvrti Corbeil-Essonnes začalo asi dvacet maskovaných útočníků pálit popelnice. K incidentům došlo kolem 23:20 na několika místech města. Poté se při čekání na příjezd policie vybavili molotovovými koktejly a minomety s pyrotechnikou, uvedl policejní zdroj.

Jejich vozidla byla také zasažena koulemi na petanque, minometnou palbou a četnými projektily. Policistům se podařilo dostat z centra útoku pomocí granátů se slzným plynem a obranných odpalovacích zařízení (LBD). Nikdo z nich nebyl zraněn.

Na několika videích vysílaných na sociálních sítích je slyšet útočníky křičet „Zabijte je!“ a „Vezměte petanque koule!“ Scéna byla poměrně krátká, protože kolem 0:10 se do čtvrti vrátil klid. Hasičům se podařilo uhasit všech šest požárů. Večer nedošlo k žádnému zatčení.

Ovšem nejde o jediné místo, kde byli napadeni policisté. Dokonce ještě hůř dopadl jeden policista z Marseille, který se pokoušel spolu s kolegy zatknout místní dealery drog, ale při pokusu o zatčení se dealeři se svými kumpány aktivně bránili zatčení, přičemž jeden z nich zbil policistu klackem do hlavy. Zraněný policista skončil v nemocnici s 10 stehy a týdenní pracovní neschopností.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Francie: Pouliční boje v islamizovaných územích pokračují, útoky na policisty se množí (videa)

  1. V súvislosti so smrťou Jeana-Paula Belmonda musím pripomenúť jeden fakt: Časy, keď v titulkoch starých francúzskych filmov nefigurovalo prakticky ani jedno černošské či arabské meno /nanajvýš ak talianske či poľské/ a aj v športových tímoch tvorili černosi menšinu, dávno patria minulosti a už sa nikdy nevrátia…

  2. Dost dobře nedovedu pochopit, že se nenalezne jedna jediná autorita z řad policie, četnictva, armády která by se proti tomu postavila a shromáždila kolem sebe pár lidí za účelem svržení dané vlády. Nakonec i v tom Turecku se o to pokusili. A jestliže tomu tak není, pouze se píší jakési dopisy, pak jim to patří. Popravdě i policisté, kteří by použili střelnou zbraň a pár takovýchto ničitelů zastřelili by zažehli jiskru, která by konečně jednou provždy vyřešila tento celoevropský problém. Protože čím dřív, tím to bude méně bolet. Opakuji, i v Turecku či jinde se pokusili svrhnout režim, který jde proti svému lidu. Zatímco v Evropě jak vidno, jsou patrně všichni spokojeni. Platy slušné, výhody jakbysmet a že pár krajanů utrpí nějaké škody, koneckonců jsme zde od toho. Hasiči hasí, zdravotníci ošetřují, policisté hlídkují, pojišťovny plní pojistné, svět je takový jak má být.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.