Francie: „Teroristé a džihádisté jsou správní muslimové,“ prohlásil v procesu vrah 130 lidí

Francie: „Teroristé a džihádisté jsou správní muslimové,“ prohlásil v procesu vrah 130 lidí

Ve Francii pokračuje soud s teroristou, který patřil ke skupině, útočící v klubu Bataclan. Salah Abdeslam, původem z Belgie, svých činů nelituje. Navíc se ukazuje, že už při čekání na proces byl v kontaktu se spoluvězni (i když on sám byl na samotce, kontaktoval vězně v sousedních celách), které se snažil radikalizovat a byl v kontaktu i s lidmi zvenčí, dokonce si našel také své obdivovatelky z řad konvertitek….

V dubnu 2019 začal mluvit oknem své cely s ostatními vězni, včetně Nigerijce. Podle zprávy se Abdeslam považoval za posla „Alláha“, dával svým sousedům „kurzy nauky“ a písemně je podporoval.

Od ledna 2020 do ledna 2021 se džihádista spřátelil s Fabricem Arbaouim, velmi násilným mladíkem odsouzeným na tři roky za napadení strážného, a Mohamedem Medjdoubem, údajným pachatelem útoku, při němž v květnu 2019 zranil několik lidí v centru Lyonu.

cela Salaha Abdeslama

Nicméně, mladý muž není tak vzdělaný, jak by chtěl, aby  všichni věřili. Uvádí se, že zadržený odhaluje „skutečný nedostatek znalostí, nauky a neschopnost vést konverzaci v arabštině a zpívat džihádistické písně“… Mladý muž si však píše s anonymními stoupenci a ženami, zejména s mladými konvertitkami, kteří přijaly radikální vizi islámu, přičemž některé z nich  uvažovaly o tom, že s Abdeslamem uzavřou islámský sňatek.

Tolik tedy o tom, jak Abdeslam trávil čas ve vězení při čekání na proces. Jak již víte, tak i dnes pokračoval proces, který by měl trvat ještě asi 8 měsíců.

Salah Abdeslam s černou rouškou na zastřižených vousech, v tmavém tričku a tmavé fleecové bundě, hovořil asi pět minut a tvrdil, že teroristé a džihádisté, na které se během slyšení odkazovali, byli ve skutečnosti správní „muslimové“. „Tohle je autentický islám,“ argumentoval.

Útoky v Paříži: "Nebylo to nic osobního," říká Abdeslam

„François Hollande řekl, že jsme bojovali proti Francii kvůli jejím hodnotám, ale to je lež,“ dodal a obvinil „francouzská letadla, která bombardovala Islámský stát, muže, ženy, děti“. „François Hollande věděl, jaká rizika podstupuje útokem na ISIS v Sýrii,“ pokračoval.

„Minimum je říkat pravdu, často se říká, že jsem provokativní, ale není to pravda, chci být upřímný,“ řekl Salah Abdeslam, kterému je nyní 32 let….

Proces bude pokračovat….

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Francie: „Teroristé a džihádisté jsou správní muslimové,“ prohlásil v procesu vrah 130 lidí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout