Největší loď „Lékařů bez hranic“ loví u albánských břehů, copak tam asi dělá?

Odpověď se samozřejmě sama nabízí – velmi pravděpodobně budou právě zde nabírat invazisty, kteří jsou běžně nuceni cestovat do západní Evropy tzv. „balkánskou trasou.“  Pokud by je loď Geo Barents nabrala  v Albánii a převezla do severní Itálie, cesta se výrazně zkrátí.

Co o svém přistání v Albánii říkají pašeráci z Lékařů bez hranic?

Dne 11.9.2021 Lékaři bez hranic tweetovali, že jejich záchranná loď „Geo Barents“ se připravuje na další misi ve Středozemním moři, s poznámkou, že pokusy o útěk z libyjských hororových táborů a pokus o převoz umírajících pokračují.

Neplní ovšem loď ve skutečnosti jinou misi? Podle Vesselfinder.com byla loď „Geo Barents“ v době, kdy psali tweet, v přístavu Durres/Albánie. Přístav opustili 14.9.2021 a ve stejný den dorazili do přístavu Romano/Albánie.

Co dělá v albánských přístavech trajekt neziskovky, která lživě tvrdí, že loví v libyjských vodách? K jakémupak účelu cesta slouží? Stačí připomenout, že nemálo Afghánců bylo převezeno nedávno i do Albánie. A italská vláda by jistě byla ochotná pro Afghánce jadranské přístavy otevřít. A samozřejmě nejen pro Afghánce, ale i pro Pákistánce, Bengálce, Iráčany a další národnosti, které využívají k cestě do Evropy právě balkánskou trasu…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

One thought on “Největší loď „Lékařů bez hranic“ loví u albánských břehů, copak tam asi dělá?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout