Také Švédsko si přivezlo evakuačním letem pár afghánských zločinců

Také Švédsko si přivezlo evakuačním letem pár afghánských zločinců

Je to už asi čtvrtá země v řadě, která přiznala, že v rámci evakuačních letů přivezla do země nejen  své občany či tzv. „tlumočníky“ (o nichž se dávno ve Švédsku ví, že žádní nejsou), ale také již dříve deportované zločince. Přitom aby už Švédsko někoho deportovalo, pak musí jít o vysoce závažný trestný čin a repatriovaný Afghánec musí být také nenapravitelný recidivista. Něco podobného si tak nyní Švédové dovezli zpět do země s tím, že nyní nezbývá, než čekat, až dotyční někoho opět znásilní, zavraždí či oloupí, neboť je pravděpodobné, že ve vězení příliš dlouho nezůstanou.

Bylo zjištěno, že dva Afghánci, kteří letěli do Švédska evakuačními lety, byli již dříve deportováni ze Švédska za zločiny.  Oba Afghánci byli zatčeni ve středu, když přiletěli evakuačním letem z Afghánistánu do Arlandy. Byli zatčeni za porušení zákazu cestování.

„Myslím, že každý, kdo viděl fotografie z Kábulu a letiště, si uvědomuje, že situace není úplně jednoduchá, pokud jde o provádění hraniční kontroly,“ řekla pro TV4 Nyheter Carina Skagerlindová, tisková mluvčí policie ve Stockholmu.

Kriminálním Afgháncům bude nyní zřejmě umožněno zůstat ve Švédsku, protože Afghánci již nejsou deportováni. Ministryně zahraničí Ann Lindeová dnes ráno oznámila, že Švédsko evakuovalo z Kábulu více než 900 lidí.

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 4.3]

One thought on “Také Švédsko si přivezlo evakuačním letem pár afghánských zločinců

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout