Odsouzený terorista ze Sýrie získal opět v Rakousku azyl

Odsouzený terorista ze Sýrie získal opět v Rakousku azyl

Nevěřte povídačkám o deportacích, které zpravidla nefungují. Většina evropských zemí deportuje jen minimum žadatelů o azyl, v evropských zemích zůstávají často i recidivisté, teroristy nevyjímaje. Práva muslimských zločinců jsou zpravidla nad právy jejich obětí. Ať už těch skutečných (či jejich příbuzných) nebo – v případě možných teroristů – obětí budoucích. Pokud tedy tento Syřan v budoucnu spáchá nějaký teroristický čin, bude to především vina systému, založeném na falešném pseudohumanismu…

Syřan, který uprchl do Rakouska a byl odsouzen za členství v teroristické organizaci, se úspěšně odvolal proti zrušení svého azylového statusu. Je to další případ odsouzeného teroristy, kterého nelze deportovat z Rakouska.

Syřanovi G.M., který byl odsouzen za členství v teroristické organizaci, byl na základě rozhodnutí Spolkového správního soudu znovu udělen azyl. Dříve Spolkový úřad pro imigraci a azyl (BFA) ve Štýrsku odmítl azyl Syřanovi kvůli jeho teroristické minulosti. Je to další případ žadatele o azyl odsouzeného za terorismus, který se úspěšně odvolal proti deportaci.

Před měsícem jste si zde mohli přečíst o Iráčanovi, který jako tajný agent teroristické milice „Islámský stát“ (IS) předal mnoho lidí nohsledům IS. Byl odhalen v Rakousku a musel si odpykat několikaletý trest odnětí svobody. Podařilo se mu také zabránit jeho deportaci a zůstat v režimu strpění v zemi. Je stále více zřejmé, že takové incidenty nejsou ojedinělými případy.

G.M. syrského původu byl původně udělen azyl na začátku roku 2015. Když se však ukázalo, že dříve bojoval jako odstřelovač po boku Fronty al-Nusra – syrské odnože Al-Káidy, která se později stala součástí IS –, byl v listopadu 2016 odsouzen k 30 měsícům vězení. Skutečnost, že bojoval v Sýrii ještě jako teenager, mohla být jedním z faktorů jeho zproštění viny. V každém případě byl propuštěn na podmínku v roce 2017 ve věku 20 let. G.M. se poté odvolal proti zrušení jeho azylového statusu BFA Steiermark. S úspěchem.

Federální správní soud letos rozhodl v jeho prospěch. Od té doby má .M G. opět nárok na azyl. Spolkový správní soud zdůraznil: „Po ústním slyšení a rozsáhlém vyhodnocení důkazů dospěl Spolkový správní soud k závěru, že důvody pro rozhodnutí BFA nepostačují k odnětí azylového statusu z důvodu současné právní situace a judikatury nejvyšších soudů. BFA se může proti tomuto rozhodnutí odvolat ke Správnímu soudu.

Jedním z důsledků současné právní situace a právního výkladu Ústavních a správních soudů je, že odsouzeným teroristům může být stále udělen azyl, ale i když jim bude odebrán azylový status – jako v případě Iráčana, který špehoval pro IS –, není v některých případech možné je deportovat. To stále více dráždí nejen místní obyvatele, ale i přistěhovalecké komunity, jejichž příbuzní často prchají právě před takovými lidmi. Syřan žijící v Rakousku, který upozornil na případ G.M., říká: „My sami jsme vždy zděšeni, když vidíme, že něco takového je v Rakousku možné.“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “Odsouzený terorista ze Sýrie získal opět v Rakousku azyl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.