Iráčan, jeden ze zakladatelů ISIS, kterého se bojí i vlastní rodina, si v poklidu žije ve Vídni

Iráčan, jeden ze zakladatelů ISIS, kterého se bojí i vlastní rodina, si v poklidu žije ve Vídni

Ne, nejde o rodilého „Rakušana“, tedy Iráčana, který se v Rakousku narodil, jak si možná myslíte. Jedná se o rodilého Iráčana, jednoho z nejbezohlednějších, výše postavených hrdlořezů z ISIS. Jenže Rakousko ho odmítá v rámci falešné pseudohumanity deportovat zpět do Iráku. Tam by ho totiž za jeho předchozí činnost nejspíš mučili a dokonce by mu mohla hrozit i smrt. A to přece nemůže Rakousko dopustit!!

V Iráku se ho báli, ale ve Vídni je na svobodě: 31letý Jásir M. S. působil jako tajný agent teroristické milice „Islámský stát“ (IS), a proto si musel v Rakousku odpykat několikaletý trest vězení. Po svém předčasném propuštění v dubnu 2021 se mu podařilo úspěšně zabránit jeho deportaci, díky rozhodnutí Spolkového správního soudu. Rodilý Iráčan, který zahlédl Jásira, jak se prochází na veřejnosti, nemohl uvěřit svým očím: „Nemůžu uvěřit, že je tu zase na svobodě,“ řekl šokovaně.

V Iráku se Jásir zúčastnil založení totalitního Islámského státu – ISIS. Jásir se dal do služby IS jako špion. Brzy před ním nebyli v bezpečí ani jeho vlastní příbuzní, neboť velmi striktně vyžadoval dodržování práva šaría, přičemž za přestupky proti šaríi udával i vlastní příbuzné.

Jásir M. S. špehoval své krajany a hlásil každého, kdo se nechoval podle pravidel IS. Život, který nebyl v souladu s právem šaría nebo přesvědčením, které ISIS hlásal, byl dostatečným důvodem k tomu, aby byl Jásirem takový hříšník nahlášen nohsledům teroristické organizace. Důsledky pro jednotlivce – v očích IS „nevěřící“ – byly strašlivé. Sahaly od mučení a bičování až po veřejné popravy. Jak uvedli Iráčané, Jásir údajně dokonce zradil členy vlastní rodiny a nechal je popravit IS.

V létě 2015 cestoval Jásir do Turecka a odtud s pomocí převaděčů přes Maďarsko do Rakouska. Tam požádal o azyl pod falešným jménem a tvrdil, že mu vyhrožovaly šíitské milice, které bezdůvodně zabijí všechny sunnity. Bratranec, který byl v té době ve Finsku, byl Jásirem telefonicky ohrožován: zavraždí ho, včetně jeho ženy a dětí, řekl mu do telefonu. Jásir řekl také jinému bratranci v Iráku, že zmrzačí jeho a jeho dva bratry.

V listopadu 2016 byl Jásir M. S. zatčen poté, co ho ostatní Iráčané v azylovém domě ve Štýrském Hradci odhalili jako stoupence IS. V listopadu 2017 byl odsouzen k sedmi letům vězení za členství v teroristické organizaci a nebezpečné vyhrožování; trest byl později po Jásirově odvolání snížen na šest let a osm měsíců.

Soud se konal za nejvyšších bezpečnostních opatření. Na začátku procesu soudce hovořil o „vysoce výbušném procesu“: Téměř žádní svědci se nechtěli zúčastnit dobrovolně, neboť se Jásira neskutečně báli. Svědkové se velmi báli nejen o sebe, ale i o své příbuzné. Někteří „náhle onemocněli a nepřišli svědčit“, uvedl soudce. Jeden svědek odděleně od obžalovaného popsal, jak Jásir M. S. zrazoval a vydíral lidi: „Udal policisty v Iráku. Všichni byli uneseni IS a zabiti.“ Důkazy z internetu dále prokázaly, že irácká vláda hledala Jásira M. S. kvůli jeho členství v IS.

Jásir byl propuštěn z vazby počátkem dubna 2021. Jeho azylový status byl zrušen a jeho deportace již byla plánována. „Vzhledem k tomu, že je nebezpečím pro bezpečnost Rakouské republiky, je vyloučen z udělování statusu osoby, která má nárok na azyl“, uvedl Spolkový úřad pro přistěhovalectví a azyl. Věci se však nakonec obrátily jinak, ve prospěch Jásira M. S.: Jásir se proti svojí deportaci odvolal – a s úspěchem: Federální správní soud se rozhodl „tolerovat“ jeho pobyt na další rok. Důvod: kvůli svým aktivitám pro IS by Jásir musel čelit spravedlivému procesu v Iráku, což by sestávalo z mučení a jiného špatného zacházení.

Zároveň soud potvrdil, že Jásir „ztratil právo zůstat na federálním území“. Pobyt tolerované osoby je stále nezákonný, povinnost opustit zemi zůstává v platnosti, pouze existuje překážka deportace, takže de facto v Rakousku může nadále legálně setrvávat. Každý, kdo bojoval za IS nebo – stejně jako Jásir M.S. – přispěl k „fungování struktur IS“, jak uvádí samotný soud, nemůže být podle této argumentace deportován. Všichni hrdlořezové z IS by se totiž dostali v Iráku před soud, kde by jim hrozilo mučení i trest smrti. A to přece pseudohumanistické Rakousko nemůže dopustit…

Iráčan, který viděl Jásira ve Vídni, je stále ohromen: „Lidé se ho stále bojí. Spáchal závažné zločiny a přesto si může chodit na svobodě.“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Iráčan, jeden ze zakladatelů ISIS, kterého se bojí i vlastní rodina, si v poklidu žije ve Vídni

  1. To připomíná poskytování asylu nacistům v Argentině. Bohužel zde je to horší, takových hrdlořezů běhá po EU tisíce a tisíce, kdy odhady tajných služeb Německa a dalších, odhadují počty na nějakých 200 – 300 tisíc bojovníků, ale asi jich bude více.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.