Německo: Policisté, kteří zastřelili Somálce, který útočil s nožem, byli obviněni z rasismu

Německo: Policisté, kteří zastřelili Somálce, který útočil s nožem, byli obviněni z rasismu

O případu Somálce, který útočil nožem na členy své rodiny a posléze i na policisty, jste si mohli přečíst před pár dny zde. Vzteklý Somálec byl nakonec policisty zastřelen. Od samého začátku mi bylo jasné, že zabití černocha německým policistům jen tak neprojde. A ukázalo se, že moje úvaha šla správným směrem.

Během rodinné hádky Abdul I. (39) napadl nožem svou ženu a matku a také zranil dva sousedy venku, kteří jim přišli na pomoc. Když se přiblížil k policii, byl zastřelen. Teď je to jisté: Abdula I. zasáhlo pět policejních výstřelů!

K incidentu došlo v úterý večer kolem 21.hodiny. Podle rodinné pečovatelky byla hádka vyvolána triviální záležitostí: Abdul I. měl jít k lékaři kvůli problémům se spánkem – a zjevně nechtěl. Vzal nůž a začal bodat.

Jeho žena utekla ven, kde jí na pomoc přispěchali dva sousedé, kteří byli Somálcem také zraněni. Mezitím obyvatelé zavolali policii. Když Abdul I. běžel směrem k důstojníkům, byly vypáleny smrtelné výstřely.

Pitva nyní odhalila, že muže zasáhlo pět výstřelů! Čtyři projektily prorazily paže a nohy, pátý výstřel byl odražen z pravé horní části paže do hrudníku.

Zatím není jasné, zda výstřely vypálil jeden nebo více policistů. Služební zbraně důstojníků musí být ještě zkontrolovány.

Několik obyvatel má podezření, že by policisté nestříleli, kdyby byl pachatelem Němec. Nyní tak budou policisté vyšetřováni kvůli rasistickému motivu.

K tomu jen dodávám, že pokud  budou policisté v tomto případě skutečně nakonec odsouzeni a suspendováni, další policisté už nebudou raději ze strachu o svoji kariéru na nebezpečné útočníky střílet a nebudou tak ani schopni předejít možné vraždě. Somálci by si pak měli uvědomit, že v jejich zemi by byl takový útočník popraven bez váhání a policistu by nikdo nestíhal. Tam by to ovšem nemohli svést na rasismus…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

One thought on “Německo: Policisté, kteří zastřelili Somálce, který útočil s nožem, byli obviněni z rasismu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.