Mezi evakuovanými Afghánci, kteří přiletěli do Německa, nebyl téměř žádný místní pomocný personál

Mezi evakuovanými Afghánci, kteří přiletěli do Německa, nebyl téměř žádný místní pomocný personál

Pokud by chtěli Talibánci či třeba ISIS rychle infiltrovat evropské země svými vojáky, není nic jednoduššího, než je poslat letadlem třeba právě stávajícími evakuačními lety z Afghánistánu. Proč by tak měl Talibán jakkoli bránit tomu, aby letadla plná Afghánců mířila denně z Kábulu do Evropy, když jimi může poslat vlastní džihádisty, aniž by to Talibán stálo byť jediný dolar?

Od pádu Kábulu německé ozbrojené síly hlásí, že odletělo více než 4000 afghánských státních příslušníků. Nyní to však vychází najevo se vším všudy: jen zlomek z nich jsou ve skutečnosti místní, kteří pracovali pro německé ozbrojené síly a od vítězství Talibanu jsou ve smrtelném nebezpečí.

Deník BILD se o tom dozvěděl na konferenci  ministerstva vnitra, ministerstva zahraničí a dalších úřadů. Podle zprávy (ze čtvrtka) z téměř 3600 Afghánců, kteří od 17. srpna odletěli, bylo pouze asi 100 místních zaměstnanců a asi 370 rodinných příslušníků (připomínám, že v sobotu už bylo Afghánců, kteří přiletěli do Německa, více než 20500).

Kontroverzní bod: ministerstvo zahraničí ve středu uvedlo, že mezi Afghánci, kteří byli letecky přepraveni, je „značný počet bývalých místních zaměstnanců“.

Kancléřka Angela Merkelová také prohlásila, že chce „především“ přivést do Německa místní afghánské síly.

Tento plán se nezdařil. Podle informací BILDu byl povolen vstup celkem více než 13 000 místním zaměstnancům a jejich rodinným příslušníkům. Jen asi 3000 z nich mohlo být v minulých měsících a během evakuační mise německých ozbrojených sil přivezeno do Německa. Kdo ovšem byli ostatní Afghánci, zřejmě nikdo pořádně neví. Za jakým účelem tedy přiletělo těch asi 17 tisíc zbývajících „neidentifikovaných“ Afghánců?

Kolik džihádistů, připravených časem útočit, si přivezli Němci do země?? To zřejmě neví ani oni sami. Stejně, jako se zatím neví, do kterých evropských zemí bude část z nich přemístěna…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “Mezi evakuovanými Afghánci, kteří přiletěli do Německa, nebyl téměř žádný místní pomocný personál

  1. Tak mají Němci již poměrně mohutnou is lámskou armádu v Německu, která časem přečíslí i tu Německou. To je ovšem nebezpečné i pro nás, jelikož nás přečíslí spolehlivě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout