Hamburk: Šest závažných útoků nožem za tři dny

Tento problém ovšem řeší celé Německo, protože podobně, jako jsou na vzestupu sexuální útoky, stoupají také počty napadení nožem. Ostatně, každý správný muslim má u sebe neustále nůž. A nic na tom nemění ani různé zákazy, které v tomto směru některé evropské země vydávají. Podobné zákazy se zpravidla vztahují jen na původní obyvatelstvo.

Jen za tři dny bylo v Hamburku při útocích nožem vážně zraněno osm lidí, z toho čtyři zranění byla život ohrožující.

Od neděle policie hledá dva muže – údajně 18 – 30leté černochy (Hamburger Abendblatt), kteří brutálně pobodali 21letého muže v okrese Dulsberg. Oběť musela být s vážnými zraněními převezena do nemocnice. Jen rychlá operace zachránila muži život.

V sobotu došlo v okrese Rahlstedt k brutálnímu útoku nožem: v centrálním přijímacím centru (Hamburger Abendblatt). Dnes je tento termín mlhavou formulací pro větší „útulek pro obohacovače“. Dva bratry – 19 a 22 let – zde napadl 32letý muž nožem. Pachatel byl zatčen o něco později, byl pod vlivem drog. Řídil únikové vozidlo, kterého si policie všimla  díky skutečnosti, že poznávací značky nepatřily k autu. Jednoduše řečeno: Auto bylo ukradeno.

Později v sobotu večer, z dosud neznámých důvodů, byli dva 24-letí muži napadeni dalšími dvěma muži na stanici S-Bahn Mittlerer Landweg (Hamburk-Billwerder). Jedna ze dvou obětí byla lehce zraněna, druhý muž byl několikrát bodnut do horní části těla, je ve smrtelném nebezpečí. Neexistují žádné oficiální informace o etnické příslušnosti obětí a pachatelů. Jeden z útočníků byl nyní zatčen na základě videozáznamů.

Přinejmenším stejně záhadné jsou okolnosti, za kterých 26letý muž utrpěl v neděli večer život ohrožující bodnou ránu v dolní části břicha. Oběť našli svědci ve vstupním prostoru kavárny na Hlavním autobusovém nádraží (ZOB). Vážně zraněný muž byl operován v neděli. Podle policie je oběť stále v ohrožení života. Přesné údaje o oběti nebyly zveřejněny a o pachatelích není nic známo. Ale i zde okolnosti zločinu naznačují, že jde o násilné pachatele, kteří pocházejí z rodiny s přistěhovaleckým statusem a patří do zločineckých gangů.

Je ironií, že poblíž Fakultní nemocnice Eppendorf (UKE) byl v sobotu večer napaden nožem a zraněn další muž. Oběť zřejmě chtěla urovnat spor páru a rychle se stala terčem samotného útoku nožem. Oběť byla bodnuta do stehna a musela být převezena do nemocnice. Pachatel uprchl, policejní oddělení zatím neposkytla žádné podrobnosti o útočníkovi. Na pozadí podobných násilných činů lze předpokládat, že útočník není domorodý Němec.

V noci 27. července byl na hlavním nádraží v Hamburku nalezen vážně zraněný muž. Ten uvádí, že byl zbit čtyřmi muži, jeden z mužů ho několikrát bodl nožem. Záchranáři našli několik bodných ran v horní části těla oběti a jednu v ruce (policejní tiskový portál). Čtyři pachatelé násilí mají  „jižanský vzhled“; jsou – jak píše oficiální tiskové oddělení – možná afghánského původu. Zdá se, že pachatelé pocházejí z šokujícího prostředí. To je obvykle maskovaná formulace pro drogové klany.

V roce 2020 bylo v Hamburku zaznamenáno celkem 1111 násilných činů, při nichž byly oběti ohrožovány nebo pobodány nožem. Při 43 vraždách v loňském roce byl vražednou zbraní nůž.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Hamburk: Šest závažných útoků nožem za tři dny

  1. A podobně nás chce nyní obohatit naše vláda dovozem vycvičených „překladatelů“ , což si asi voliči ANO nejspíše ani neuvědomují, vždyť přeci Babiš tak krásně a srdceryvně mluví o tom, jak lidi ochrání, ovšem skutek utek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout