V Itálii byli zatčeni čtyři teroristé, kteří financovali útoky ISIS, na džihád poslali asi milion eur

V Itálii byli zatčeni čtyři teroristé, kteří financovali útoky ISIS, na džihád poslali asi milion eur

Na tomto případu je zajímavých hned několik skutečností. Jednak fakt, že mohli dlouhé roky financovat ISIS, aniž by se je podařilo odhalit. Přitom jejich financování džihádu v různých zemích nebylo nijak krátkodobé a figurovaly tam poměrně značné částky, k nimž mohli přijít nejspíš z prodeje drog či jiné nelegální činnosti.

Dále je jasné, že se muslimská komunita ve většině evropských zemí zřejmě dlouhodobě nijak nemonitoruje (např. u nás je tato komunita zcela nedotknutelná), takže si džihádisté ve většině zemí EU mohou financovat džihád a osnovat útoky, aniž by byli odhaleni. Tito džihádisté pak jistě nebyli zdaleka jediní, lze předpokládat, že jde v rámci EU jen o špičku ledovce. V neposlední řadě pak džihádisté stihli získat i občanství, což by znamenalo, že celé roky navenek praktikovali dokonalou přetvářku….

Italská policie v pondělí zatkla čtyři muže v Andrii severně od Bari pro podezření z financování teroristických džihádistů po celém světě.
Policie uvedla, že v letech 2015 až 2020 poslali tito čtyři džihádisté do různých zemí asi milion eur ve více než 1000 převodech peněz 42 zahraničním subjektům ve 49 zemích.
Všechny tato země jsou ohroženy terorismem, uvedla policie.

Patřily mezi ně například Srbsko, Turecko, Německo, Spojené arabské emiráty, Albánie, Rusko, Maďarsko, Jordánsko a Thajsko.
Většina peněz šla Islámskému státu a sesterským organizacím v Sýrii, uvedla policie.
Peníze byly poslány také například do Ruska několik dní před teroristickým útokem v Dagestánu, při němž 18. února 2018 zemřelo pět žen modlících se v pravoslavném kostele, uvedla policie.

Zatčení muži jsou ve věku 29, 30, 32 a 42 let.
Pro převody peněz byly určeny dva hlavní kanály: jeden mezi Tureckem, Libanonem a Středním východem a jeden přes Balkán.

Docházelo-li k financování terorismu od roku 2015, pak se zdá, že jde o džihádisty, kteří přišli s první invazní vlnou do Evropy, přičemž poté zůstali v Itálii. Tam už mezitím stihli získat i občanství, což by znamenalo, že by mohlo jít o (údajné) Syřany, neboť těm většina evropských zemí vydávala občanství jen pár let po příchodu do Evropy…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

2 thoughts on “V Itálii byli zatčeni čtyři teroristé, kteří financovali útoky ISIS, na džihád poslali asi milion eur

  1. Včera som čítal,že postrelený holandský novinár odhaľoval aj zločiny tamojšej marockej mafie. Prosím uverejniť podrobnejší článok.

  2. Ti mlslimové jsou hodně vychytralí, když dokáží přimět dobývanou společnost, aby jim platila sebezáhubu. Mlslimům neudělovat občanství a neposkytovat možnost výdělku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.