Nejhledanější džihádistka světa, přezdívaná “Bílá vdova,” je konvertitkou k islámu

Nejhledanější džihádistka světa, přezdívaná “Bílá vdova,” je konvertitkou k islámu

Jen málokdo si uvědomuje, že velmi zásadně přispějí k islamizaci našeho kontinentu i evropské ženy, které se provdají za muslimy. Také to je jeden z důvodů, proč většina džihádistů ve vojenském věku přichází bez žen a většinou si ani žádné nepřivedou později. Mezi nejhledanějšími džihádisty světa jsou zejména Arabové, ovšem skutečně nejhledanější ženou – džihádistkou – je Britka, která konvertovala k islámu poté, co si vzala afrického džihádistu. Právě ona má na svědomí jeden z nejhorších islámských útoků v Africe.

Samantha Lewthwaiteová stojí za útokem na Westgate Mall v hlavním městě Nairobi v roce 2013, při kterém zahynulo 71 lidí, včetně pěti Britů.

Krtek v keňských bezpečnostních službách pomáhá britské džihádistce Bílé vdově vyhnout se spravedlnosti, obávají se experti.

Samantha Lewthwaiteová – vdova po teroristovi Germainu Lindsayovi (viz titulek) – zorganizovala v roce 2013 útok na Westgate Mall v keňském hlavním městě Nairobi, při kterém zahynulo 71 lidí, včetně pěti Britů.

Keňská policie se domnívá, že 30letá žena vstoupila do země v roce 2011 na falešný pas a připojila se k teroristické síti al-Šabáb v Mombase. Předpokládá se, že přátelé  Lewthwaiteové infiltrovali sledovací policejní jednotku.

A zasvěcenci říkají, že korupce mohla mít zásadní roli v  tom, že se daří unikat nejhledanější ženě na světě, která se vyhýbala zajetí a překročila hranice do Somálska, kde se nyní skrývá.

George Musamali, bezpečnostní expert, který je pracovníkem zpravodajských složek v Keni, řekl: “Bílá vdova byla nepolapitelná a jedinou starostí pro nás je, že svými lidmi nejspíš infiltrovala zpravodajské služby.”

“Byli jsme infiltrováni členy organizace al-Šabáb? Naplánovali jsme operace na její dopadení a tato dáma byla schopná vyklouznout ze země. Bílá vdova byla dokonce ve skutečnosti zatčena záhy po útoku ve Westgate Mall, ale unikla, protože měla padělané dokumenty. Byla propuštěna a korupce v tom hrála hlavní roli. Proto se FBI, CIA a MI6 aktivně zapojily do pátrání po Samantě.”

0_Handout-photo-of-destruction-at-Westgate-Shopping-Centre-in-Nairobi-following-string-of-explosions.jpg
“dílo” Bílé vdovy

Chris Phillips, bývalý šéf Národního úřadu pro boj proti terorismu, řekl: “Vždy existuje problém s úniky informací zevnitř.” K problémům v Africe dodal: “Islámský stát se přestěhoval do subsaharské Afriky.

Svět si musí uvědomit, že IS nezmizel, přestěhoval se do Afriky a to je velký kontinent, ve který se může schovat.”

0_PAY-PROD-SAMANTHA-LEWTHWAITE.jpg
školní fotografie Bílé vdovy pár let předtím, než se dala na džihád
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Nejhledanější džihádistka světa, přezdívaná “Bílá vdova,” je konvertitkou k islámu

  1. Tý tedy fakt nekoukalo z očí nic dobrého už na škole.
    V těchhle zemích vládní ozbrojenci často pracují pro obě strany. Korupce je tam strašidelná, včetně těch na nejvyšších postech.

    1. A džihádisté mají samozřejmě dostatek peněz na úplatky, on třeba právě Al Šabáb v Somálsku vybere za rok na výpalném mnohem víc, než kolik vybere stát na daních. Takže mají dost peněz nejen na úplatky, ale třeba i pro své vojáky na cestu do Evropy…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.