Itálie: Invazisté zapálili další azylové centrum (videa)

Itálie: Invazisté zapálili další azylové centrum (videa)

Od loňského požáru řeckého tábora Moria se strhla doslova vlna požárů v táborech a azylových centrech po celé Evropě. Účel těchto požárů je prakticky totožný: jejich osazenstvo počítá s tím, že je záhy převezou do jejich země zaslíbené, neboť většina míří do jiných evropských zemí. Případně jim jde o to, aby si vymohli stěhování do lepšího.

Někteří ilegálové na protest zapálili hromadu matrací uvnitř přistěhovaleckého centra Pozzallo. Během požáru několik z nich údajně uprchlo, na stavbě byla způsobena značná škoda, přičemž žháři si vše předem pečlivě naplánovali..

Nová videa z požáru, který večer založili ilegálové v přijímacím středisku: v objektu vypukl protest vetřelců, kteří pak zapálili centrum a zaútočili na policii, někteří z nich pak unikli. Bohužel je zakázáno střílet zločince, a proto nikdo z delikventů nebyl na místě zastřelen.

„Centrální pavilon přijímacího centra Pozzallo je nyní téměř zcela nepoužitelný, v místech, kde večer vypukl požár, je budova zcela zdevastována,“ sdělil dnes  Valter Mazzetti, generální tajemník Fsp Polizia.

Podle prvních rekonstrukcí někteří ilegálové zapálili matrace uvnitř ubytovny v Pozzallu a rozpoutali požár, který se v krátké době rozšířil a téměř úplně zničil centrální pavilon. V obecném zmatku uniklo 35 hostů, z nichž mnozí byli do Pozzalla přivezeni z Lampedusy na nezbytnou karanténu, ale večer už byli téměř všichni nalezeni.

„Je opravdu zázrak, že se nikdo nezranil“ – dodává Mazzetti -„ale nemůžeme se nadále spoléhat na štěstí. Vždy jsme říkali, že vláda může přijmout takovou přistěhovaleckou politiku, kterou považuje za nejlepší, ale pak musí být schopna jí zvládat, aniž by to zpochybňovalo bezpečnost všech. Je čas najít jiné řešení, protože kolegové, angažovaní na těchto frontách, jsou nyní vyčerpaní dlouhými směnami, navíc jsou v centrech neúnosné pracovní podmínky a zaměstnanci  se potýkají s riziky, která jsou opravdu příliš vysoká.“

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Itálie: Invazisté zapálili další azylové centrum (videa)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout