Francie: 80letá žena byla násilně napadena uprostřed noci ve svém domě

Francie: 80letá žena byla násilně napadena uprostřed noci ve svém domě

Podobných případů násilného vloupání a napadení ve větších francouzských městech velmi rychle přibývá, ovšem už ani na francouzském venkově není příliš klid.  Právě tento případ se odehrál na jinak poklidné francouzské vesnici, což jen ukazuje, že v zemi už není bezpečno vůbec nikde. To pochopila i starostka vesnice, která jen zkonstatovala, že si budou muset na násilí, které v klidné obci dosud neznali, zvyknout.

Osmdesátiletá žena byla násilně napadena ve svém domě v Thiviers v noci z úterý na středu. Oběť byla velmi vážně zraněna z dosud neznámého důvodu. Tento čtvrtek ji mají vyslechnout četníci.

Osmdesátnice, která žije sama na avenue Ambroise-Croizat v Thiviers, byla napadena uprostřed noci z úterý na středu minulý týden, když spala. Útočník ji probudil a poté jí způsobil velmi vážná zranění.

“Šokuje mě to, je to velmi násilný čin,” říká starostka Thiviers Isabelle Hyvozová, “spáchaný na starším člověku, osamělém a křehkém. V našich vesnicích to není něco obvyklého, ale bohužel budeme muset se naučit žít s agresivitou a násilím, ke které dochází už i v našich malých obcích. Je to smutné pro malou obec, která je obvykle klidná.”

Četníci zatkli včera kolem 20:45 v Thiviers muže, kterého hledali od odpoledne. Přišli ho vyslechnout v souvislosti s útokem na osmdesátnici minulý týden. Byl najat vrtulník, asi dvacet četníků a psí tým.

Muži, který čin spáchal, je údajně 23 let. Byl již dobře znám četnickým službám.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

One thought on “Francie: 80letá žena byla násilně napadena uprostřed noci ve svém domě

  1. No to paní starostka nedává moc optimismu občanům, naopak jim říká, že mají být kdykoliv připraveni i zemřít, protože “humanita” je přednější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.