Finsko: Iráčan se vydával za mrtvého, jeho rodina díky této lži zinkasovala v přepočtu více než 600 tisíc Kč od státu

Finsko: Iráčan se vydával za mrtvého, jeho rodina díky této lži zinkasovala v přepočtu více než 600 tisíc Kč od státu

Víte o tom, že v EU jsou pravidla nastavena tak, že nesmíte deportovat dokonce ani zločince do země, která je považována za nebezpečnou nebo kde by jemu osobně mohlo cokoli hrozit? Ovšem i přesto to občas nějaká země „riskne“ a kriminálníka deportuje. V případě, že tento deportovaný jedinec dojde v nebezpečné zemi újmy, musí stát, který ho deportoval, jeho rodině zaplatit bolestné. Bere se to tak, že za smrt deportovaného může právě stát, který vydal deportační příkaz. A právě tohoto projevu falešné pseudohumanity zneužila jistá irácká rodina.

Evropský soud pro lidská práva odsoudil Finsko poté, co byl ve své domovské zemi údajně zavražděn Iráčan poté, co byl vyhoštěn z Finska. Ale ukázalo se, že informace o vraždě jsou lživé s Finsko bylo konečně zproštěno viny.

Muž, který byl v médiích označen jako Ali, byl údajně zavražděn krátce po návratu do Bagdádu poté, co byl vyhoštěn z Finska.

V listopadu 2019 Evropský soud pro lidská práva rozhodl, že Finsko vysláním Aliho domů nedbalo na možná rizika a jeho smrt tak zavinilo, konalo tak způsobem, který není v souladu s Úmluvou o lidských právech. Finsku bylo nařízeno zaplatit náhradu škody ve výši v přepočtu přibližně 620 000 Kč rodině Iráčana.

Ale na jaře 2020 vyšlo najevo, že Ali je ve skutečnosti naživu. Ukázalo se, že dcera Iráčana a bývalý zeť lhali společně o vraždě, aby získali odškodnění od Finska. Úmrtní list byl zfalšovaný.

Evropský soud pro lidská práva nyní rozsudek proti Finsku v plném rozsahu zrušil.

„Případ je ojedinělý. Finsko nikdy předtím nepožádalo o přezkum záležitosti již vyřešené u Evropského soudu pro lidská práva,“ řekla Krista Oinonenová, finská státní zástupkyně u Evropského soudu pro lidská práva.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Finsko: Iráčan se vydával za mrtvého, jeho rodina díky této lži zinkasovala v přepočtu více než 600 tisíc Kč od státu

  1. Dělají ti nahoře vše pro to aby nás dostali do sebe. Třeba tuna v ČR odepírají lidem přiznat ID a barevným by nassraalii horem dolem. To nemůže nikdy přinést nic dobrého. Hnus.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout