Co všechno vypověděli sousedé o Afghánci, v jehož vídeňském bytě byla zavražděna Leonie?

Co všechno vypověděli sousedé o Afghánci, v jehož vídeňském bytě byla zavražděna Leonie?

V prvé řadě sousedé potvrdili přesně to, co zřejmě většina z nás tuší; Afghánec byl mnohem starší, než tvrdil. V roce 2015, kdy přijel coby džihádista do Rakouska, tvrdil podobně, jako mnoho jeho soukmenovců, že je nezletilý. Samozřejmě stejně, jako drtivá většina ostatních „sirotků“, neměl doklady a když tvrdil, že je mu 12 let, tak byl tento věk i oficiálně uveden.

Leonie (13) zemřela v bytě údajně 18letého Afghánce. Sousedé hlásili, že v bytě byl pravidelně hluk, mnoho mladých dívek a spousta drog. Afghánec (tehdy údajně 12 let), který přišel do Rakouska v roce 2015, žil dosud ve velké společné budově v ulici Erzherzog-Karl-Straße ve Vídni-Donaustadtu. Již v raném mládí byl nyní údajně 18letý delikvent jedenáctkrát nahlášen na policii – byl také odsouzen k deseti měsícům vězení, ale po pouhých dvou měsících byl propuštěn na podmínku.

Mordfall Leonie: Darum war Afghane (18) legal im Land - Österreich-News | heute.at
dům, kde afghánský vrah žil a prodával drogy

Mnozí sousedé nyní doufají, že se do třípodlažní komunitní budovy a kolem nich konečně vrátí klid. Sousedé Afghánce (viz titul. obr.) říkají: „V bytě byli často tři nebo čtyři jeho kolegové. Bylo to nesnesitelné, všude hodně objemného odpadu, na dvoře se dokonce povaloval koberec. Nájemník jednal docela otevřeně. Chodilo tam mnoho mladých dívek. A často to bylo hlučné, dokonce se rozbila okenní tabule.“

Obyvatel budovy dodává: „Mnoho zákazníků si chodilo k Afghánci kupovat drogy, dokonce se občas spletli a zazvonili na můj zvonek a chtěli si koupit drogy. To je samozřejmě z dlouhodobého horizontu nepříjemné.“ 38letý muž dokonce v pondělí večer zavolal policii a nakonec policisty odvezl do bytu podezřelého. „Koneckonců mám také devítiletou dceru,“ říká nájemník z budovy.

Seyed M., druhý soused, také nemá moc pozitivních zpráv: „Viděl jsem jen dívku, která seděla u okna v pátek.“ Sousedé mluvili s Afgháncem persky. Mimochodem, oba sousedé jsou přesvědčeni o jednom: „Rozhodně mu není 18 let! Jeden odhaduje, že podezřelému je 28 let, druhý soused dokonce tvrdí, že je mu už 36 let. Je možné, že úřady nechají zkontrolovat věk podezřelých poté, co padne obvinění ze znásilnění a vraždy.

Leonie

Výslech všech třech podezřelých s profesionálním tlumočníkem pokračuje, čtvrtý je v pátrání a nelze vyloučit i další komplice. Dvojice (údajně 18letý nájemník bytu, a jeho údajně 16letý přítel) v sobotu ráno odtáhla mrtvou Leonie (13) asi 100 metrů od domu ke stromu, o nějž její mrtvolu opřela. Krátce nato kolemjdoucí učinili hrůzný nález.

Mimochodem: Svědek z prostředí Afghánce, žadatel o azyl, s ním záhy po činu mluvil o případu a následně již věděl, čeho se Afghánec dopustil. Žadatel o azyl nakonec kontaktoval policii a vraha udal. I to je důvod, proč byli vrazi tak rychle dopadeni.

K uvedenému jen dodávám, že není nic divného, že se Afghánec svým činem chlubil, pro mnoho jeho soukmenovců je zavražděním káfirské ženy (třináctiletou dívku již považují za dospělou ženu) chvályhodným počinem. Byla možná jen náhoda, že ten, kterému se svěřil, to zřejmě až tak stejně pozitivně neviděl…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “Co všechno vypověděli sousedé o Afghánci, v jehož vídeňském bytě byla zavražděna Leonie?

  1. Tak k Afgáncům na párty chodilo mnoho mladých dívek, asi i Leonie ve svých 13 letech, a stálo jí to život. Tady pak selhává celá společnost, multikulti výchova dětí, i rodičů, multi kulti státní politika vlád s dlouholetou imigrací a is lamizacací země s následným dvojím metrem s mírnými tresty pro exotické cizince a neschopnost státu chránit své občany.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.