Belgie: Vládní komisařka pro rovnost žen a mužů rezignovala po zjištění, že je napojena na Muslimské bratrstvo

Belgie: Vládní komisařka pro rovnost žen a mužů rezignovala po zjištění, že je napojena na Muslimské bratrstvo

Už před časem, když byla tato muslimka v hidžábu jmenována na svůj post, jste si zde o ní mohli přečíst. Od začátku bylo jasné, že muslimka nikdy žádnou rovnost uznávat nebude, o to víc bylo její jmenování do očí bijící.

Ostatně, o tom, že se tato žena řídí Koránem, bylo možné se v praxi přesvědčit poté, když se zjistilo, že nechala v divadle zřídit balkon jen pro ženy. Podobné praktiky jsou jinak běžné zejména v Saúdské Arábii.

Ihsane Haouachová, vládní komisařka Institutu pro rovnost žen a mužů, rezignovala jen několik týdnů po svém jmenování. Jako údajná feministka, která obhajuje nošení závoje, je podezřelá z napojení na Muslimské bratrstvo.

Mandát Ihsane Haouachové v belgické vládě trval nejméně šest týdnů. Šestatřicetiletá žena, známá svým feministickým postojem, je v centru kontroverze od 1. června, kdy byla jmenována vládní komisařkou Institutu pro rovnost žen a mužů.

V pátek 9. července Ihsane Haouachová konečně oznámila, že odstupuje ze své funkce. Oficiálně opouští své místo, aby uklidnila politické klima ve vládě. Ihsane Haouachová ve svém rezignačním dopise zmiňuje kontext nedůvěry a agrese vůči ní, který jí znemožňuje účinně vykonávat její funkci. Rezignace ženy by však podle belgického deníku Le Soir mohla mít i jiné důvody, včetně úniku kompromitujících informací ze zpravodajských služeb vládě. Podle něj měla žena vazby na Muslimské bratrstvo.

Zprávu uvítali s úlevou ti, kdo byli proti jmenování Ihsane Haouachové, včetně George Louise Boucheze, předsedy Liberálního reformního hnutí. „Udivuje mě, že jste překvapeni. Už jsou to týdny, co takové informace unikly, takže to není nic zcela neočekávaného, alespoň pokud jde o určitou militantnost, určitou blízkost k lidem, kteří obhajují náboženské zásady, kteří chtějí diktovat nebo ovlivňovat chování státu a společnosti,“ řekl.

Při svém prvním vystoupení v Institutu rovnosti Ihsane Haouachová odmítla sundat šátek, což vyvolalo vášnivou debatu, která od té doby narůstá.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “Belgie: Vládní komisařka pro rovnost žen a mužů rezignovala po zjištění, že je napojena na Muslimské bratrstvo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout