Vzájemné bitky Afričanů ve španělské Ceutě (videa)

Vzájemné bitky Afričanů ve španělské Ceutě (videa)

Španělské exklávy na africkém území jsou pro většinu Afričanů  ze západních částí subsaharské Afriky a  z Maroka hlavním vstupním bodem do EU. Odtud se většinou vydávají dál do Evropy, v čemž jsou úspěšní zejména ti Afričané, kteří se vydávají za nezletilce.

Arabové a afričtí černoši se dlouhodobě vzájemně nesnáší, což je dáno už historicky, neboť Arabové využívají černých otroků dlouhá staletí, rozhodně déle, než běloši evropského původu. Otrokářství ostatně funguje v arabských zemích i v dnešní době, přičemž zcela legální trh s černými otroky fungoval ještě poměrně nedávno v Saúdské Arábii. V Libyi byl takový trh rozkryt před 4 lety. Na něj si létali pro otroky boháči z různých arabských zemí a nepochybuji, že i nyní podobný trh funguje, jen se přesunul na jiné místo.

Nenávist mezi těmito dvěma etniky se často projevuje i v ubytovacích azylových zařízeních v Evropě, často dochází ke vzájemným potyčkám například na Kanárských ostrovech a aktuálně i v přeplněné exklávě Ceuta. Ovšem nejde výhradně o potyčky mezi Araby a černochy, na prvním videu můžete vidět i bitku mezi černochy z různých zemí subsaharské Afriky..

Na konci videa je slyšet muž (zřejmě Maročan),  který vykřikuje „Ho! Cheeta!“, čímž naráží na opici z Tarzana…

Národní policie musela v neděli ráno zasáhnout v Centru dočasného pobytu pro přistěhovalce z Ceuty, které se nachází v El Jaralu, kvůli střetům mezi různými skupinami subsaharských Afričanů, kteří jsou tam ubytováni. Při vzájemných potyčkách způsobilo osazenstvo centra materiální škody. Jeden z mladých Maročanů ujistil El Faro de Ceuta, že veškerý zničený nábytek, rozbitá okna a poškozené dveře mají na svědomí subsaharští Afričané. Další z Maročanů dokonce dostal kamenem do hlavy, takže skončil s pěti stehy….

Nicméně po tomto incidentu došlo za pár hodin k dalšímu, kdy se porvali černoši s Maročany.

Dvě skupiny přistěhovalců z různých zemí vyvolaly hádku, kterou umocnila slova mladého Maročana, který stupňoval napětí (viz video výše s poznámkou o opicích). Subsaharští Afričané začali útočit na Maročany tím, že po nich házeli kameny, tak to všechno začalo. Maročanka, která byla také internována v CETI,  El Faru řekla, že aby se ubránila útokům, naplnila si dokonce ruce pepřem, který házela na útočníky, pokud se k ní přiblížili.

Jak počáteční agresivita gradovala, tak bezpečnostní důstojníci CETI, kteří odhalili první násilnou epizodu, upozornili národní policii, která vyslala několik hlídek UIP a UPR do dočasného pobytového centra. Tyto jednotky byly posíleny v Ceutě tváří v tvář podobným epizodám, k nimž dochází už od května. Policisté zasahovali uvnitř centra, chránili vchody, aby měli situaci pod kontrolou, a vrátili do zařízení klid.

Národní policie právě identifikuje pachatele nepokojů, při kterém ilegálové házeli kameny, o čemž svědčí i video. Celkem čtyři hlavní protagonisté této konfrontace jsou podle policie již několik dní u vzniku dalších incidentů. Některé ženy a děti zařízení opustily ze strachu o vlastní bezpečí a uvedly, že protagonisté násilných incidentů se pokusili vstoupit do části azylového zařízení, kde byly ženy s dětmi ubytovány.

Policie zkoumá důvody konfliktů a zdůrazňuje určitou nedůvěru mezi skupinami, které odcházejí, a skupinami, které zůstávají v CETI. Vstupy do centra jsou uzavřeny, takže výměny pracovníků nemohou být prováděny, dokud nebude situace kontrolována policií. Do centra vstoupil pouze bezpečnostní personál, a to jak ten, který je zaměstnán v zařízení, tak od národní policie.

Tento typ konfrontací zvyšuje napětí v centru, kde Alžířané, Maročané a subsaharští Afričané, kteří se tradičně vzájemně nesnesou, spolu denně koexistují.

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Vzájemné bitky Afričanů ve španělské Ceutě (videa)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout