Za odmítnutí konverze vraždili děti před očima rodičů – zrůdné praktiky IS

Za odmítnutí konverze vraždili děti před očima rodičů – zrůdné praktiky IS

Občas je třeba zabrousit i do zemí, které ovládal ISIS, neboť tytéž praktiky, které byly běžné na území Iráku či Sýrie, nastupují i jinde, aktuálně v islamizovaných afrických zemích. Nucené konverze však podstupují nemuslimové třeba i v Pákistánu, Bangladéši a poslední zbytky i v Afghánistánu.

Co myslíte, že bude v Evropě, kam se už 6 let postupně stahují vycvičení džihádisté nejen z ISIS či Al Kajdy, ale i z velmi krutých afrických islámských bojůvek? Tento článek je o tom, jaká zvěrstva prováděl ISIS na území Jezídů, kteří byli nuceni  konvertovat nebo byli vyvražďováni. Ovšem absolutně totéž se nyní děje v severních oblastech Nigérie, v Mali, Nigeru či Burkině Faso. Tam všude je již muslimská většina, ovšem k vyvražďování vesnic dochází třeba i tam, kde je muslimů minimum, avšak jsou obklopeny chalífáty.

Rada bezpečnosti Organizace spojených národů je pod tlakem, aby po nové velké zprávě vyšetřovatelů OSN ustanovila mezinárodní trestní tribunál ve věci  obvinění z genocidy ze strany militantů Islámského státu proti sužované jezídské komunitě v severním Iráku.

Tým OSN, který našel jasné a přesvědčivé důkazy o genocidě, zločinech proti lidskosti a válečných zločinech, vedl britský právník Karim Khan, který tento týden informoval Radu bezpečnosti, a který příští měsíc převezme místo prokurátora ICC – jednoho z nejvlivnějších pracovních míst v mezinárodním právu.

Islámský stát obsadil jezídské území v srpnu 2014, nutil mladé ženy k nevolnictví jako “manželky” pro své bojovníky, vyvraždil tisíce rodin a vysídlil většinu z 550 000 lidí – s cílem zničit Jezídy, a to jak fyzicky, tak biologicky.

Bojovníci ISIS dali řadě jezídských vesnic ve sporné čtvrti Sindžár stejné jasné ultimátum: “konverze nebo smrt”. Brutální zabíjení, které následovalo po odmítnutí konverze, zejména vraždy dětí, vyšetřovatele šokovalo.

Neutěšená situace jezídů se dostala do globální pozornosti, když více než 40 000 lidí hledalo útočiště na svazích hory Sindžár, kde čelili téměř jisté smrti, ačkoli většinu z nich nakonec zachránili kurdští bojovníci pod záštitou cílených leteckých úderů.

Khan řekl, že jeho vyšetřovatelé Unitad také zkoumali masové zabíjení neozbrojených kadetů a vojenského personálu v červnu 2014 na letecké akademii, kde došlo ke zločinu přímého a veřejného podněcování ke spáchání genocidy.

Celkově tým identifikoval 1444 možných pachatelů útoků proti Jezídům. Identifikovali ostatky 875 obětí nalezených v masových hrobech v Tikrítu a také 20 dalších lidí v souvislosti s tímto útokem.

Unitad byla založena v roce 2017 poté, co Nadia Muradová (viz titul. obr.), irácká jezídská žena, která byla znásilněna, mučena a zotročena Islámským státem, spojila své síly s právničkou Amal Clooneyovou, aby kritizovala OSN za její trvalou nečinnost.

V pondělí paní Muradová hovořila o své frustraci z toho, jak její obžaloba zanechala její únosce nepotrestány a vydala další výzvu k trestnímu stíhání. Požádala Radu bezpečnosti, aby zprávu posoudil ICC  nebo – pokud tak neučiní – aby vytvořili zvláštní hybridní soud se souhlasem irácké vlády, což je také cesta se spoustou politických a právních precedentů.

“Byly nalezeny důkazy,” řekla, “ale nyní hledáme politickou vůli stíhat.”

K uvedenému jen dodávám, že většina džihádistů, kteří se v roce 2014 pohybovali na území Islámského státu je nyní buď v Africe, kde probíhá již násilný džihád nebo – což je dokonce pravděpodobnější – v Evropě, kam se vydali pod zcela smyšlenými identitami, většinou coby nezletilci bez doprovodu.

Takže předpokládám, že k soudu nedojde, neboť nebudou obžalovaní, ale nepotrvá to dlouho a praktiky, které okusili Jezídi, okusí i obyvatelé islamizovaných evropských zemí….

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “Za odmítnutí konverze vraždili děti před očima rodičů – zrůdné praktiky IS

  1. Ty hrůzy ISIS se opravdu nedají popsat slovy. Videa z počátku působení ISIS byla tak děsivá, že se na to nedalo koukat, jinak člověku bylo opravdu špatně. Jezídky pokud nebyly mrtvé, tak byly nadosmrti zmrzačené, některé prodělaly operace, ale některé budou do smrti nosit pleny, a trpět následky činnosti zrůdných barbarů. Je neuvěřitelné, jak se třeba z obyčejného prodejce koberců či řemeslníka stane barbar. Bohužel to není tak neobvyklé, když mocní dají lidem do ruky zbraň a ideologii nadřazenost, tak se někteří promění v bestie (nacismus, komunismus, is lam, sekty, chunty, fašismus, rasismus, i gangy, mafie, aj.). Však je i v Evropě již máme .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.