Velké změny migračního zákona v Řecku: Pákistánci, Somálci a další nebudou mít možnost žádat o azyl

Velké změny migračního zákona v Řecku: Pákistánci, Somálci a další nebudou mít možnost žádat o azyl

Po zavedení perfektní ochrany řeckých hranic nejen formou plotů, ale například i zvukových děl, se Řecko rozhodlo omezit invazi z muslimských zemí také legislativní cestou…

Rozhodnutí Řecka označit Turecko za bezpečnou třetí zemi pro žadatele o azyl ze Sýrie, Afghánistánu, Pákistánu, Bangladéše a Somálska znamená radikální změny v řízení migračních toků. S ohledem na nedávnou zprávu azylové služby se řecké orgány domnívaly, že Turecko splňuje všechny podmínky pro to, aby bylo považováno za bezpečnou zemi.

Jedná se o možná nejdůležitější právní změnu migračních zákonů za mnoho let v Řecku, protože to prakticky znamená, že Turecko by mělo provést azylový proces žadatelů pocházejících ze Sýrie, Afghánistánu, Pákistánu, Bangladéše a Somálska.

Je tomu tak proto, že Řecko považuje tyto lidi, za cizince, kteří nejsou v Turecku ohroženi pro svou rasu, náboženství, občanství nebo politické přesvědčení. Ministr pro přistěhovalectví a azyl Notis Mitarakis uvedl, že “označení Turecka za bezpečnou třetí zemi je důležitým krokem v boji proti nelegálním imigračním tokům a trestné činnosti převaděčské sítě”.

Přistěhovalci z výše uvedených zemí, kteří nelegálně přijíždějí do Řecka přes Turecko, nebudou moci za určitých podmínek požádat o azyl.

Tento vývoj zároveň minimalizuje dobu pro rozhodování o azylu, které za předchozí vlády trvalo i rok. Ti, kdo přijedou do Řecka a požádají o azyl, tak uvidí, že jejich žádost bude v krátké době zamítnuta, a to i za jeden až dva dny, protože zemí, ve které měli požádat o azyl, je Turecko.

Podle údajů přistěhovalci z těchto pěti zemí v současné době podávají 90 % žádostí o azyl v Řecku. Vzhledem k tomu se ti ze Sýrie, Afghánistánu, Pákistánu, Bangladéše a Somálska, pokud dorazí do Řecka, budou muset vrátit do Turecka.

Podle zdrojů ministerstva pro přistěhovalectví a azyl tento vývoj nejen právně chrání Řecko při řešení migračních toků, ale také staví Turecko před jeho povinnosti, pokud odmítá spolupracovat v otázce deportací. Zároveň, jak bylo zdůrazněno, v přiměřené lhůtě po provedení tohoto rozhodnutí se očekává, že nelegální přistěhovalci budou varovat své krajany, že Řecko není koridorem do Evropy a této zemi se vyhnou.

Očekává se, že to rychle sníží počet těch, kteří se snaží dostat do Německa, Francie a dalších evropských zemí přes Řecko.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

4 thoughts on “Velké změny migračního zákona v Řecku: Pákistánci, Somálci a další nebudou mít možnost žádat o azyl

  1. Dobře Řekové. I když udělali pár chyb, za socialistických vlád, tak se dokázali 1400 let ubránit is lámským nájezdníkům. Doufejme, že vydrží ve svém odhodlání nepodřídit se Al ahovi, a i tím pomoci Evropě i nám.

  2. Ha, ha, to je švanda!
    Po krk zadlužení Řekové se budou šprajcovat.
    Nevěřím, že by to mysleli vážně. Spíš chtějí z Bruselských vytáhnout ještě víc oběživa na “ sirotky”.

    1. Uvidíme, co za tím stojí. Já za tím vidím spíš snahu o odklon invaze ze zemí SV a BV do USA, Kanady, přičemž Evropa má být obohacována především z Afriky. Proto se na italských nebo španělských hranicích nic ohledně ochrany hranic neděje, naopak, invaze tam pokračuje rekordní rychlostí…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.