V Severním Porýní-Vestfálsku dělají nábor muslimů do volebních komisí pro parlamentní volby

V Severním Porýní-Vestfálsku dělají nábor muslimů do volebních komisí pro parlamentní volby

Kolín nad Rýnem patří k nejvíce multikulturně obohacovaným městům Německa, podobně, jako celá spolková země, do níž spadá. Ostatně, mají zde mešitu, která je největší nejen v rámci Německa, ale celé Evropy. Už nyní se nejen město, ale celá spolková země připravuje na podzimní volby a hledá volební komisaře.

Po překvapivém drtivém vítězství CDU ve státních volbách v Sasku-Anhaltsku dne 6. června spousta lidí nepochybuje, že v této spolkové zemi došlo k volebním manipulacím, neboť všechny průzkumy – i když těsně – vedla AfD. Dokonce došlo k tomu, že volební pozorovatelé, kteří chtěli kontrolovat sčítání hlasů od 18:00 hodin, nebyli vpuštěni do volební místnosti kvůli „zákonu o ochraně před infekcemi“. To jen všechny, kdo o manipulacích hovoří, v jejich podezření utvrdilo.

V multikulturní Severním Porýní – Vestfálsku zaujímají lidé od samého počátku jiný přístup: tam, aby se ve volbách do Spolkového sněmu dne 26. září nic nepokazilo, se nyní koná rozsáhlá plakátová kampaň (jako na fotografii výše z Kolína nad Rýnem) k náboru volebních komisařů s muslimským původem. Jak objektivně, platně a spolehlivě se pak chovají při konkrétním počítání hlasů po uzavření volebních místností, se lze jen dohadovat. To, že hlasy pro AfD budou sečteny korektně, zřejmě nelze očekávat.

Kolik dalších německých spolkových zemí či třeba jen měst si podobně „pojistí“ volby, které budou v Německu na konci září? Předpokládám, že výhra Zelených – strany, kterou muslimové v Německu volí nejčastěji – v rámci celého Německa je takřka jistá…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “V Severním Porýní-Vestfálsku dělají nábor muslimů do volebních komisí pro parlamentní volby

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout